arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۲۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۸ - ۲۸ آذر ۱۴۰۰

بررسی بودجه دانشگاه‌های کشور؛ دانشگاه شریف در بین ۱۰ دانشگاه اول ایران نیست

دانشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین نهادهای آموزشی کشورهستند که وظیفه تربیت سرمایه انسانی کارآمد را برای کشور دارند. اکثر دانشگاه‌های مهم کشور از بودجه عمومی استفاده می‌کنند. در لایحه بودجه سهم هر دانشگاهی از بودجه مشخص شده است که برای اطلاع به نمایش درآمده است. نکته جالب در رابطه با بودجه دانشگاه‌های غیرپزشکی کشور، عدم حضور دانشگاه صنعتی شریف در میان ۱۰ دانشگاه کشور است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روزنامه اینترنتی فراز: دانشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین نهادهای آموزشی کشورهستند که وظیفه تربیت سرمایه انسانی کارآمد را برای کشور دارند. اکثر دانشگاه‌های مهم کشور از بودجه عمومی استفاده می‌کنند. در لایحه بودجه سهم هر دانشگاهی از بودجه مشخص شده است که برای اطلاع به نمایش درآمده است. نکته جالب در رابطه با بودجه دانشگاه‌های غیرپزشکی کشور، عدم حضور دانشگاه صنعتی شریف در میان ۱۰ دانشگاه کشور است.

دانشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین نهادهای آموزشی کشورهستند که وظیفه تربیت سرمایه انسانی کارآمد را برای کشور دارند. نظام آموزش عالی کشور البته دو متولی دارد؛ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز برای کادر درمان کشور که در قالب دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت میگیرد و وزارت علوم برای تربیت کلیه رشته‌های غیرپزشکی.

 

در این میان البته دانشگاه آزاد اسلامی و برخی دانشگاههای غیر انتفاعی و غیردولتی از محل شهریه‌ها اقدام به جذب دانشجو می‌کنند اما اکثر دانشگاه‌های مهم کشور از بودجه عمومی استفاده می‌کنند. در لایحه بودجه سهم هر دانشگاهی از بودجه مشخص شده است که برای اطلاع به نمایش درآمده است. نکته جالب در رابطه با بودجه دانشگاه‌های غیرپزشکی کشور ، عدم حضور دانشگاه صنعتی شریف در میان ۱۰ دانشگاه کشور است. در واقع دانشگاه شریف بعد از دانشگاه جامع امام حسین و در رتبه ۱۲ دریافت بودجه با بودجه سالانه‌ای در حدود ۶۸۴ میلیارد تومان قرار می‌گیرد که با توجه به اسم و رسم این دانشگاه به نوع خود جالب توجه است.

بودجه بیشترین دانشگاه

نظرات بینندگان