arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۳۰۸۰
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۷ - ۲۹ آذر ۱۴۰۰

گوجه فرنگی؛ ۱۶ هزار تومان

مشاهدات میدانی حاکی از افزایش قیمت گوجه فرنگی است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی علت آن را خارج شدن گوجه فرنگی از فصل تولید عنوان کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مشاهدات میدانی حاکی از افزایش قیمت گوجه فرنگی است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی علت آن را خارج شدن گوجه فرنگی از فصل تولید عنوان کرد.

 در پاسخ به این سوال که چرا قیمت گوجه فرنگی افزایش یافته و به بیش از ۱۶ هزار تومان رسیده است، گفت: امروز  گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه وتره بار به صورت عمده کیلویی ۱۶ هزار تومان بود که با احتساب سود ۳۵ درصدی باید در مغازه‌ها با قیمت هر کیلو حدود ۲۱ هزار تومان فروخته شود.

وی ادامه داد:  معمولا پاییز و زمستان فصل تولید گوجه فرنگی نیست و در حال حاضر گوجه فرنگی در مناطق گرم و از جنوب کشور تامین می‌شود. گوجه‌های دور شهری هم وجود ندارد و بنابراین مردم باید به فصل هم توجه کنند.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران افزود: گوجه فرنگی‌ای که از جنوب می‌آید، کرایه حمل و نقل و هزینه‌های جانبی دارد و طبیعتا این هزینه‌ها بر قیمت گوجه فرنگی در بازار اثر گذار است.

 وی در پایان اضافه کرد: معمولا افزایش قیمت صیفی‌جات مقطعی است و افزایش و کاهش آن به شرایط آب و هوایی و زمان برداشت بستگی دارد.

نظرات بینندگان