arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۳۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۰ - ۳۰ آذر ۱۴۰۰

وضعیت آب و هوا، امروز ۳۰ آذر ۱۴۰۰ / بارش برف و باران در تهران ادامه دارد

با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور، امروز در بخش‌هایی از کشور به خصوص در تهران بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور، امروز در بخش‌هایی از کشور به خصوص در تهران بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی، با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شرقی خوزستان، بوشهر، نیمه شمالی فارس، یزد، شمال کرمان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی به صورت پراکنده در استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی، غرب کردستان، قزوین، البرز، تهران بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و در برخی از مناطق جنوبی کشور رعد و برق پیش بینی می‌شود. شدت بارش‌ها تا اواسط روز و در شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شمال غرب فارس است.

از چهارشنبه تا شنبه نفوذ هوای سرد و کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور سبب تشدید بارش‌ها در استان‌های خزر شده و همچنین بارش پراکنده برف در شمال غرب کشور پیش بینی می‌شود.

روز شنبه با ورود سامانه بارشی علاوه بر شمال غرب و سواحل شمالی، مناطق غرب، جنوب غرب مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی نیز بارش برف و باران خواهند داشت.

این سامانه یکشنبه در شمال کشور فعال بوده و سپس از کشور خارج خواهد شد، امروز در شمال غرب کشور و استان‌های ساحلی خزر وزش باد شدید پیش بینی می‌شود، روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس و دریای عمان و از روز چهارشنبه تا شنبه دریای خزر مواج است.

نظرات بینندگان