arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۳۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۱ - ۳۰ آذر ۱۴۰۰

هوا در آخرین روز پاییز هم در تهران ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت در آخرین روز پاییز (سه شنبه)، برای سومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کیفیت هوای پایتخت در آخرین روز پاییز (سه شنبه)، برای سومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز نیز روی شاخص ۱۰۵ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص۵۹، اُزن با شاخص ۱۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۶ و مونوکسیدکربن با شاخص ۲۸ بود.

ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۷۰، ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۷۱ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۷۴ و طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۵، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۴۸ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۴۳ نیز ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال سه روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۷۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

نظرات بینندگان