arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۳۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۷ - ۳۰ آذر ۱۴۰۰

امیرعبداللهیان: شهید ایرلو از طرفداران راه حل سیاسی برای بحران یمن بود

وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن تأکید کرد شهید ایرلو از طرفداران راه حل سیاسی برای بحران یمن بود و در مدت خدمتش در یمن از هیچ کوششی برای مردم مظلوم این کشور دریغ نکرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن تأکید کرد شهید ایرلو از طرفداران راه حل سیاسی برای بحران یمن بود و در مدت خدمتش در یمن از هیچ کوششی برای مردم مظلوم این کشور دریغ نکرد.

حسین امیرعبداللهیان روز سه شنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حسن ایرلو سفیر ایران در یمن خاطرنشان کرد مرحوم ایرلو مجاهدی نستوه بود که به جمع خیل دوستان شهیدش پیوست. مردم یمن شاهد بودند که در دو سال گذشته، مرحوم ایرلو به مرخصی نیامد و برای خدمت به مردم یمن کوتاهی نکرد.

وزیر امور خارجه در مورد ویژگی‌های شخصیتی شهید ایرلو، گفت: مرحوم ایرلو عاشق خدمت بود و نشان داد که در کوشش برای مردم یمن لحظه‌ای دریغ نکرده است.

امیرعبداللهیان درباره کارشکنی‌ برخی کشورها برای انتقال شهید ایرلو به کشور در دوره بیماری، خاطرنشان کرد: در حق وی ظلم کردند و مرحوم ایرلو از طرفداران راه حل سیاسی برای بحران یمن بود.

 

نظرات بینندگان