کد خبر: ۶۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۰ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

مدودف: جابجایی من و پوتین بسیار اخلاقی بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه روز دوشنبه گفت ولادیمیر پوتین به لحاظ اخلاقی این حق و شایستگی را دارد که به عنوان رئیس جمهور در عرصه سیاست روسیه فعالیت کند.

به گزارش انتخاب، مدودف در مصاحبه ای تلویزیونی با دفاع از جابجا شدن پوتین از پست نخست وزیری به ریاست جمهوری گفت‌:«کاری که ما کردیم از لحاظ حقوقی و نیز از دیدگاه اخلاقی- که شاید مهمتر از جنبه اول است- بسیار عادلانه و مشروع بود.»

نخست وزیر روسیه در عین حال افزود خواست آندسته از تظاهرکنندگانی را که در اعتراض به بازگشت مجدد پوتین به کرملین به خیابانها ریختند به خوبی درک می کند.

وی تظاهرات مخالفان را امری «عادی ولی منحرف شده» معرفی کرد و گفت‌:«من جنبه احساسی تظاهرات را درک می کنم ولی جنبه حقوقی آن را اصلا نمی فهمم و دلیل آن نیز این است که این تظاهرات اساسا فاقد جنبه حقوقی است.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، نخست وزیر روسیه ضمن رد انتقادهایی که وی را به اجرای صرف دستورات صادر شده پوتین متهم می کنند گفت‌:«نخست وزیر ده ها حکم حکومتی، قرارداد و دستور العمل را امضا می کند که به صورت مستقیم در زندگی میلیون ها نفر از مردم تاثیر دارد. در کشور ما مقام نخست وزیری به هیچ عنوان نمی تواند امری فنی و کم اهمیت باشد.»
نظرات بینندگان