arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۶۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۴ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

وزارت بهداشت: برای تشخیص اومیکرون مشکلی نداریم

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای تشخیص اومیکرون در کشور مشکلی نداریم و بزودی با تولید کیت تشخیصی اومیکرون دست ما برای انجام تست‌های بیشتر باز می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای تشخیص اومیکرون در کشور مشکلی نداریم و بزودی با تولید کیت تشخیصی اومیکرون دست ما برای انجام تست‌های بیشتر باز می شود.

محمدمهدی گویا روز سه شنبه در یک نشست خبری با اشاره به اینکه اکنون کیت تشخیصی اومیکرون به اندازه کافی وجود ندارد، افزود: دستورالعمل تست اومیکرون تهیه و به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده و بر اساس  این دستورالعمل، تست انجام می‌شود و برای تشخیص اومیکرون مشکلی نداریم و قرار نیست هر کسی خودش خواست این تست را انجام دهد.

اومیکرون در زمان کوتاه جمعیت زیادی را گرفتار می کند

وی تصریح کرد: سویه جدید اومیکرون  می‌تواند در زمان بسیار کوتاه جمعیت زیادی را درگیر کند و احتمالا  مراجعات و بستری‌ها در آی سی یوها در روزهای آینده ممکن است  افزایش یابد و دچار مشکل شویم.

گویا اظهار داشت: باید بسیار دقیق و با هوشیاری کامل با اومیکرون مقابله  کنیم، چون هنوز نمی‌دانیم چه اتفاقی در آینده ممکن است بیافتد و مقابله با آن شاید دشوار باشد.

ادامه دارد.‌...

 

 

نظرات بینندگان