arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۷۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۵ - ۲۳ دی ۱۴۰۰

واکسیناسیون ۷۰ درصد دانش‌آموزان علیه کرونا

وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای به وزارت بهداشت در مهرماه سال جاری، جهت واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله علیه کرونا، اعلام آمادگی کرده بود که در این راستا تاکنون بیش از ۷۴ درصد دانش‌آموزان این رده سنی، دُز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای به وزارت بهداشت در مهرماه سال جاری، جهت واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله علیه کرونا، اعلام آمادگی کرده بود که در این راستا تاکنون بیش از ۷۴ درصد دانش‌آموزان این رده سنی، دُز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

با ایجاد ۴۲۷ پایگاه تجمیعی ویژه فرهنگیان در سراسر کشور، ۹۱.۹۵ درصد فرهنگیان واکسن دز اول و ۸۵.۵۳ درصد فرهنگیان در این پایگاه‌ها واکسن دز دوم را دریافت کرده‌اند و علاوه برآن مربیان مهدهای کودک‌، اساتید، کارکنان و دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی و هر قسمتی که مستقیم و غیر مستقیم به آموزش و پرورش مربوط می‌شود، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و بیش از دو میلیون و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا در سراسر کشور برای این افراد تزریق شده است.

واکسیناسیون بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموزان علیه کرونا/ آغاز لکه‌گیری مدرسه به مدرسه واکسیناسیون

واکسیناسیون بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموزان علیه کرونا/ آغاز لکه‌گیری مدرسه به مدرسه واکسیناسیون

در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸- ۱۲ سال با توجه به تأکید ستاد مدیریت بیماری کرونا، وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای در ۱۱ مهرماه سال جاری به وزارت بهداشت، جهت واکسیناسیون دانش آموزان اعلام آمادگی کرد.

دستورالعملی با عنوان تسریع اجرای برنامه واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸-۱۲ ساله در ۱۴ مهرماه سال جاری به کلیه ادارات آموزش و پرورش استان‌های کشور ارسال شد. در این دستورالعمل پیش‌بینی شد که کمیته‌های هماهنگی استانی بین ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شود.

ایجاد ۵۷۹ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در وزارت آموزش و پرورش جهت واکسینه شدن دانش‌آموزان گروه هدف.

در حال حاضر ۲۰۰ پایگاه فعال و اکیپ‌های سیار، مدرسه به مدرسه با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال لکه‌گیری واکسیناسیون دانش آموزان هستند.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، تا بیست و یکم دی ماه سال جاری ۹۲.۵۰ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دز اول واکسن و ۷۴/۶۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

نظرات بینندگان