arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۷۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۶ - ۲۷ دی ۱۴۰۰

مدت قرنطینه کرونایی در انگلیس به ۵ روز کاهش یافت

پیش از بروز سویه اُمیکرون افرادی که در انگلیس به علائم کووید-۱۹ مبتلا بودند یا آزمایش آنها مثبت بود ضرورت داشت مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند اما پس از کشف این سویه، دولت انگلیس طول دوره قرنطینه را به هفت روز کاهش داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: پیش از بروز سویه اُمیکرون افرادی که در انگلیس به علائم کووید-۱۹ مبتلا بودند یا آزمایش آنها مثبت بود ضرورت داشت مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند اما پس از کشف این سویه، دولت انگلیس طول دوره قرنطینه را به هفت روز کاهش داد.

این درحالیست که به گفته کارشناسان پزشکی در انگلیس، بار ویروسی می تواند در روز پنجم به بالاترین حد خود برسد و بنابراین آنها معتقدند که کاهش دوره قرنطینه در شرایط فعلی منطقی نیست.

از سوی دیگر، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نیز اخیرا اعلام کرد با توجه به آنچه تاکنون در مورد سویه اُمیکرون شناخته شده است، دوره قرنطینه کرونایی در این کشور هم به پنج روز کاهش پیدا می کند.

اکنون وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرده است دوره قرنطینه برای افرادی که آزمایش کووید آنها مثبت است به "پنج روز کامل" کاهش می‌یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال دیلی، از امروز (دوشنبه) افراد پس از ارائه دو تست منفی (با فاصله ۲۴ ساعت) می توانند از روز پنجم قرنطینه را ترک کنند و این قوانین بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون افراد برای همه یکسان است

 

نظرات بینندگان