arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۳ - ۲۸ دی ۱۴۰۰

انتقادات تند بازیگر پیشکسوت/ نمک روی زخممان نپاشید

بازیگر فیلم «خفه گی» گفت: آنچه مسلم است اینکه قطعا پشت پرده انتخاب چند خواننده که در حرفه خودشان هم تعریفی ندارند به عنوان بازیگر نقش اصلی چندین کار، اتفاقاتی می افتد که ما نمی‌دانیم، اتفاقاتی که البته قابل حدس هستند، طبیعتا گردش مالی عجیبی آن پشت رقم خورده که کلی بازیگر از من بهتر را کنار گذاشته اند تا به اینها نقش بدهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 بازیگر فیلم «خفه گی» گفت: آنچه مسلم است اینکه قطعا پشت پرده انتخاب چند خواننده که در حرفه خودشان هم تعریفی ندارند به عنوان بازیگر نقش اصلی چندین کار، اتفاقاتی می افتد که ما نمی‌دانیم، اتفاقاتی که البته قابل حدس هستند، طبیعتا گردش مالی عجیبی آن پشت رقم خورده که کلی بازیگر از من بهتر را کنار گذاشته اند تا به اینها نقش بدهند.

غلامحسین لطفی درباره فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: به قول معروف هنوز همان آقایی بودم که هستم، هیچ کاری نیست، هیچ پیشنهادی نمی‌شود و دیگر هیچ امید هم برای اینکه وضع بهتر شود نمی‌بینم.

وی در همین راستا ادامه داد: از سینمای امروز چه انتظاری دارید، انتظار دارید که به بازیگران پیشکسوت و قدیمی بها دهد وقتی که تمام نقش اولها را چهره‌های یک شبه در دست گرفته اند؟. متاسفم که در چنین شرایطی به سر می‌بریم، مگر سینما ارث پدر کسی است که همه آن را کنترات برداشته اند.

بازیگر سریال «سه در چهار» درباره انتخاب بازیگران امروز سینما و شبکه نمایش خانگی اضافه کرد: آیا کارگردانان و تهیه کنندگان خودشان نمی‌دانند چه آثار سطحی تحویل مخاطب می‌دهند؟ شاید خودشان را به آن راه زده و سرشان را زیر برف کرده اند وگرنه هر کسی با اندکی فهم درباره بازیگری می‌داند که برخی از این به اصطلاح بازیگران حرف زدن عادی را هم بلد نیستند.

وی در همین رابطه اضافه کرد: آنچه مسلم است اینکه قطعا پشت پرده انتخاب چند خواننده که در حرفه خودشان هم تعریفی ندارند به عنوان بازیگر نقش اصلی چندین کار اتفاقاتی می افتد که ما نمی‌دانیم، اتفاقاتی که البته قابل حدس هستند، طبیعتا گردش مالی عجیبی آن پشت رقم خورده که کلی بازیگر از من بهتر را کنار گذاشته اند تا به اینها نقش بدهند.

این بازیگر پیشکسوت سینما ادامه داد: من از مسئولین فرهنگی و نهادهای سینمایی مربوطه تعجب می کنم که چرا هیچ نظارتی روی این اتفاقات ندارند، مگر می‌شود همه چیز تا این حد بی قاعده و بی قانون باشد، چرا هیچ مرجع فرهنگی بر چگونگی حضور برخی چهره ها در سینما نظارت نمی کند که حالا اکثر بازیگران بیکار و نابازیگران روی صحنه رفته اند.

وی در همین رابطه تاکید کرد: البته تمام حرف‌های من آب در هاون کوبیدن است، مگر قبلا کم از این حرفها زده ام، مگر کلی از همکارانم از این وضع گله ندارند؟، مطمئن باشید اگر ما برای کسی مهم بودیم تا امروز این وضعیت اسفبار تغییر می‌کرد، پس به همین دلیل میگویم امیدی نیست و طی سالهای گذشته شاهد بودیم که وضع بدتر شده که بهتر نشده است.

این بازیگر پیشکسوت اظهار کرد: روزگاری برای روی صحنه رفتن و یا یک پلان بازی کردن باید سالها تلاش می کردید، خون دل می خوردید و در آن لحظه اینقدر ذوق داشتید که نزدیک بود سکته کنید، اما امروز کافی است یک رابطه و یا دوست داشته باشید، کافی است تعداد فالوورتان بالا باشد، یک شبه از هیچ به بازیگر نقش یک مبدل می شوید.

بازیگر فیلم «خفه گی» وضعیت زندگی پیشکسوتان بازیگری را بد خواند و افزود: من نمی‌فهمم که چرا در آثار سینمایی و تلویزیونی ما جایی برای نقش‌های میانسال و پیشکسوت باز نمی‌کنند، مگر یک خانواده از پدربزرگ، مادربزرگ، پدر، مادر و بچه‌های تشکیل نشده است؟ چرا به جز نسل جوان یک خانواده همه حکم سایه را دارند؟

لطفی در همین رابطه خاطرنشان کرد: در مورد حمایت پیشکسوتان صحبت واضح است، همه می‌دانند راه چیست، اما انگار خودشان را به راه دیگری زده اند، مطمئنم دوستان فرهنگی و تولیدکنندگان به راحتی می‌توانند هنرمندان قدیمی را در آثارشان جا دهند، اما اینکه چرا اینکار را نمی‌کنند جای سوال دارد، اما فقط این را بگویم که اگر نمی‌خواهند به فکر حمایت درست از هنرمندان پیشکسوت باشند نمک روی زخممان نپاشند.

میزان 

نظرات بینندگان