کد خبر: ۶۵۸۲۶
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۰ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۱

نماینده مجلس: 10 هزار تومان به یارانه هر نفر اضافه می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: پیش‌بینی می‌شود بر اساس فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها به ازای هر نفر مبلغ ۱۰ هزار تومان به یارانه نقدی اضافه شود که این مسئله در بودجه نیز آمده است.

به گزارش دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز در مجلس، علیرضا منادی‌سفیدان با اشاره به زمان اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها افزود: در بودجه امسال 66 هزار میلیارد تومان برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اختصاص یافته که دولت نسبت به زمان اجرای آن مختار بوده و هر زمان که بخواهد می‌تواند فاز دوم هدفمندی را اجرا کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در مورد تعلل دولت در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها ادامه داد: در حال حاضر دولت مشغول کار کارشناسی و ارزیابی علمی برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌هاست و به اعتقاد من تاکنون نیز تعللی در این زمینه صورت نگرفته است.

منادی‌سفیدان اظهار کرد: در مرحله اول هدفمند‌سازی یارانه‌ها دولت نشان داد که در کسب درآمد از هدفمندسازی یارانه‌ها ناموفق بوده است و 20 درصد از صنایع و کشاورزی را پرداخت نکرده و بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک یا ورشکسته شدند یا راندمان آنها به حداقل رسیده است.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: با توجه به شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها بدون تدبیر زمینه نابودی تولید ملی را فراهم می‌کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ارتقای سطح تولید ملی را در گروی توجه و اعتماد به بخش خصوصی دانست و یادآور شد: مشکل اصلی بر سر راه خصوصی‌سازی در کشور این است که دولت نمی‌خواهد به بخش خصوصی اعتماد کرده و امور را به این بخش واگذار کند، در صورتی که اگر این امر محقق شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور مرتفع خواهد شد.
نظرات بینندگان