arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۸۳۸۷
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۵ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

امام جمعه اصفهان: روسیه و چین هیچگاه سلطه نگر نبوده‌اند

امام جمعه اصفهان با اشاره به مانور ایران وچین اضافه کرد: برخی در این زمینه می‌گویند امام خمینی (ره) نه شرق و نه غرب، اما ما در حال رایزنی با چین وروسیه هستیم، باید توجه داشت که ما هیچ دلیلی نداریم و هیچ مرجعی نیز ما را از معامله و داد و ستد با بیگانگان منع نکرده مگر آنکه با آن‌ها در حال جنگ باشیم. وی اضافه کرد: روسیه و چین هیچگاه در حال سلطه نگری نبوده‌اند و از این رو معامله با کفار اشکال ندارد همانطور که حضرت علی (ع) این کار را انجام می‌دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: آیت الله طباطبایی نژاد گفت: باید توجه داشت که ما هیچ دلیلی نداریم و هیچ مرجعی نیز ما را از معامله و داد و ستد با بیگانگان منع نکرده مگر آنکه با آنها در حال جنگ باشیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته اصفهان ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س)، روز مادر و روز زن، اظهار داشت: باید در عمل تابع ائمه اطهار (ع) باشیم.

وی با بیان اینکه بالاترین مقام زن و مادر در جهان هستی متعلق به حضرت زهرا (س) است، ابراز داشت: ایشان همواره در همه جنبه‌ها اصول همسرداری و مادری را به بهترین نحو ممکن انجام داده است و همه بانوان باید از این بانوی بزرگ الگو بگیرند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه چادر علامت پاکی یک انسان است، افزود: حجاب منجر به ایجاد امنیت برای بانوان می‌شود و بهتر است که همه بانوان به این مهم توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمن همه توان خود را به کار گرفته است تا بتواند ایمان مردم را از آنها بگیرد، افزود: در این زمینه سرمایه گذاری‌های زیادی بر روی بانوان انجام داده و بانوان باید بدانند امروز در مقابل دشمن بایستند و دشمن نتواند در وجود آنها نفوذ کند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه و خواندن نماز اول وقت در حال صحبت با رئیس جمهور روسیه گفت: برخی در این زمینه خودزنی کرده‌اند و گفته‌اند حالا در آن موقع نماز خواندن چه فایده‌ای دارد درک نمی‌کنند که در کشوری که ۷۰ سال است تبلیغ کفر شده است نماز اول وقت چه اهمیتی دارد؟ آنها باید بدانند که ما همه توان و تکیه‌مان به خداست.

وی ادامه داد: برخی نمی‌فهمند که چه می‌گویند و وقتی مسئولی کار با ارزشی انجام می‌دهد را می‌خواهند ارزان جلوه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به مانور ایران وچین اضافه کرد: برخی در این زمینه می‌گویند امام خمینی (ره) نه شرق و نه غرب اما ما در حال رایزنی با چین وروسیه هستیم، باید توجه داشت که ما هیچ دلیلی نداریم و هیچ مرجعی نیز ما را از معامله و داد و ستد با بیگانگان منع نکرده مگر آنکه با آنها در حال جنگ باشیم.

وی اضافه کرد: روسیه و چین هیچگاه در حال سلطه نگری نبوده‌اند و از این رو معامله با کفار اشکال ندارد همانطور که حضرت علی (ع) این کار را انجام می‌دادند.

نظرات بینندگان