arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۸۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۰ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

بم به علت طوفان شدید شن تعطیل شد

فرماندار بم از تعطیلی ادارات این شهرستان طی امروز(شنبه) به علت گردوغبار شدید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه شاخص کیفی هوا فراتر از حدمجاز و در حد بسیار خطرناک است همه نهادهای دولتی تعطیل شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: فرماندار بم از تعطیلی ادارات این شهرستان طی امروز(شنبه) به علت گردوغبار شدید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه شاخص کیفی هوا فراتر از حدمجاز و در حد بسیار خطرناک است همه نهادهای دولتی تعطیل شد.

هادی شهسوار پور اظهارداشت: باتوجه به اعلام اداره حفاظت محیط زیست و هواشناسی شهرستان بم مبنی بر افزایش شاخص آلایندگی هوا در این شهرستان، پایداری آن و طبق نظر دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر خطرناک بودن این وضعیت برای سلامت شهروندان، براساس تصمیم کارگروه شهرستانی شرایط اضطرار آلودگی هوا تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی به استثنای مراکز امدادی، درمانی، انتظامی (واحدهای انتظامی ) امروز تعطیل است.

وی بیان کرد: ضمنا این محدودیت کاری برای بخش خصوصی، بانک ها، صداوسیما و مراکزی که از قبل وقت رسیدگی به امور شهروندان داده اند نظیر مراجع قضایی و دستگاه های خدماتی بر عهده بالاترین مقام مربوطه است.

به گفته وی گردوغبار شدید در شهرستان بم از روز جمعه آغاز شده است و هنوز ادامه دارد.

فرماندار بم عنوان کرد: باتوجه به شرایط بسیار خطرناک ریزگردها وگردوغبار از همشهریان تقاضا می شود از منزل خارج نشوند.

طبق سامانه پایش سنجش هوا شاخص آلایندگی در بم اینک ۵۰۰ و بسیار خطرناک است که تمامی افراد باید از فعالیت های خارج از منزل خودداری کنند.

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

به گزارش ایرنا طوفان شن در سایر نقاط شرق استان کرمان نیز جریان دارد.

نظرات بینندگان