کد خبر: ۶۵۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۳ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۱

سرمایه میلیاردی کوچکترین پسر فهد در آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) - درحالیکه طبق اذعان رسانه ها و مسئولان سعودی فقر و بیکاری از بارزترین مشکلات مردم عربستان است، کوچکترین فرزند شاه سابق سعودی صاحب شرکتی با یک میلیارد دلار سرمایه در آمریکا است.

روزنامه "ایندیپندنت" در خبری فاش کرد، اسناد قانونی منتشر شده در آمریکا در پی یک نزاع حقوقی نشان می دهد که "عبدالعزیز بن فهد" به همراه یکی از نزدیکانش شرکتی را با سرمایه یک میلیارد دلار در اختیار دارد.

ایندیپندنت تأکید کرد: امپراطوری املاک محرمانه این شاهزاده که به یک میلیارد دلار رسیده، اکنون به دلیل اختلافات حقوقی  خاندان سعودی در معرض فاش شدن است.

این اسناد که به دادگاهی در آمریکا ارایه شده، نشان می دهد که شرکت عظیم نفتی "بریتیش پترولیوم" و شرکت سامانه های دفاعی "بریتیش ایر اسپیس سیستمز" از مستأجران ساختمان های این شاهزاده سعودی هستند.

با این حال وکلای این شرکت از دادگاه خواسته اند جزئیات مربوط به مالکیت آن همچنان محرمانه باقی بماند.

این اسناد نشان می دهد که  عبدالعزیز بن فهد و "شیخ خالد العساف" که از نزدیکانش به شمار می آید، طی 15 سال گذشته چندین ساختمان در مناطق مختلف آمریکا در اختیار دارد. این شرکت همچنین 2 ساختمان از 4 ساختمان شرکت بریتیش پترولیوم را در هیوستون در ایالت تگزاس خریداری کرده است. این شرکت از سال 1996 حدود 379 میلیون دلار از طریق خرید و فروش ساختمان در آمریکا درآمد کسب کرده، و همچنان 15 مجتمع در 9 ایالت آمریکا در اختیار دارد که ارزش آنها بالغ بر 985 میلیون دلار برآورد شده است.

در شکایت مطرح شده علیه این شرکت آمده است که صاحبان آن مبالغی نامتعارف از مشتریان خود دریافت کرده اند.
نظرات بینندگان