arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۸۶۹۹
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۲ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

تسریع فرایند خروج بانک ملی ایران از بنگاه داری

دکتر محمدرضا فرزین با بیان این که «بانک باید به جای پرداختن به بنگاه داری به عملیات بانکداری خود بپردازد»، اظهار کرد: پرداختن به بانکداری به جای بنگاه داری به عنوان یک استراتژی و راهی برای اصلاح کفایت سرمایه، اقدامی است که بانک ملی ایران آن را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر عامل بانک ملی ایران از تسریع در روند خروج این بانک از بنگاه داری خبر داد.

به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا فرزین با بیان این که «بانک باید به جای پرداختن به بنگاه داری به عملیات بانکداری خود بپردازد»، اظهار کرد: پرداختن به بانکداری به جای بنگاه داری به عنوان یک استراتژی و راهی برای اصلاح کفایت سرمایه، اقدامی است که بانک ملی ایران آن را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

وی با تاکید بر این که این روند در راستای دستور رییس جمهور مبنی بر اصلاح فرایندهای بانکداری در کشور صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: بنگاه داری وظیفه بانک ها نیست، بلکه بانک ها باید بنگاه خلق کنند و سپس آن را در اختیار بنگاه داران حرفه ای قرار دهند.

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به روند پیشین واگذاری بنگاه ها توسط این بانک، اعلام کرد: با اصلاح فرایندها، این روند سرعت خواهد گرفت.

به گفته فرزین، فروش اموال مازاد و واگذاری بنگاه های در اختیار، نه تنها می تواند بانک را به جایگاه اصلی خود بازگرداند، بلکه حجم زیادی از منابع محبوس را نیز آزاد کرده و در اختیار فرایندهای اصیل بانکداری قرار می دهد.

نظرات بینندگان