arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۸۸۲۹
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۰۸ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

فریدون عباسی: افزایش پلکانی تعرفه برق تاثیر چندانی بر کنترل مشترکان پرمصرف ندارد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر ما رفاه اقشار مرفه و پرمصرف را در یک حوزه گران کنیم و در بخش های دیگر با استفاده از سیاست هایی نظیر مالیات بر مصرف بر آن نظارت نداشته باشیم، بازهم به ضرر قشر متوسط و ضعیف جامعه تمام می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فریدون عباسی: افزایش پلکانی تعرفه برق تاثیر چندانی بر کنترل مشترکان پرمصرف ندارد

ایسنا: یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر ما رفاه اقشار مرفه و پرمصرف را در یک حوزه گران کنیم و در بخش های دیگر با استفاده از سیاست هایی نظیر مالیات بر مصرف بر آن نظارت نداشته باشیم، بازهم به ضرر قشر متوسط و ضعیف جامعه تمام می شود.

فریدون عباسی، با اشاره به مصوبه هیات دولت در خصوص افزایش پلکانی تعرفه برق مشترکان پرمصرف، بیان کرد: علت اینکه عده ای در سطح جامعه مصرف بالایی از آب، برق و گاز دارند این است که به دنبال رفاه بیشتر هستند، حال اگر ما رفاه این افراد را در یک حوزه گران کنیم و در بخش های دیگر با استفاده از سیاست هایی نظیر مالیات بر مصرف بر آن نظارت نداشته باشیم باز هم به ضرر قشر متوسط و ضعیف جامعه تمام می شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اظهار کرد: این اقشار که مصرف بالایی دارند عمدتا سرمایه دار بوده و از محلی درآمد دارند و خدماتی به جامعه ارائه می دهند و اگر ما بخواهیم در هر حوزه ای به صورت پلکانی از آنان پولی را اخذ کنیم آن ها نیز فشار بر مردم خواهند آورد و هزینه های ارائه خدمات و کالای خود را بالا می برند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معمولا افرادی که پول بیشتری دارند، مصرف بالاتری در هر حوزه خواهند داشت، بنابراین بهترین راهکار این است که ما مالیات بر مصرف داشته باشیم چون با اخذ مالیات از مصرف می توان کنترل بهتری اعمال کرد. اینکه بخواهیم روی یک بخش نظیر حامل های انرژی دست بگذرایم و بی رویه قیمت آن ها را بالا ببریم، تاثیری در کنترل مصرف اقشار مرفه و پرمصرف ندارد و باز هم در این میان اقشار متوسط و ضعیف جامعه ضرر خواهند کرد.

 

نظرات بینندگان