arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۵۸۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۲ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

انگلیس برخی کارکنان سفارت خود را از اوکراین خارج کرد

انگلیس خروج برخی از کارکنان سفارت خود را از اوکراین آغاز کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: انگلیس خروج برخی از کارکنان سفارت خود را از اوکراین آغاز کرده است.

به گزارش تارنمای بی‌بی سی، این اقدام در حالی صورت می گیرد که به گفته مقامات تهدیدی علیه دیپلمات های انگلیسی در کی‌یف وجود ندارد ولی لندن نیمی از کارکنان خود را از اوکراین به انگلیس برمی‌گرداند. افزون بر این جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به صراحت اعلام کرد کشورهای عضو این اتحادیه از اقدام آمریکا مبنی بر خارج کردن خانواده‌های دیپلمات‌های خود از اوکراین، پیروی نمی‌کنند.

بورل با اشاره به اقدام آمریکا در خروج خانواده دیپلمات‌های خود از کی‌یف، افزود: نیازی به وخیم‌تر کردن شرایط نیست به ویژه در شرایطی که مذاکرات با روسیه (برای حل بحران اوکراین) در حال انجام است.  

آمریکا دیروز (یکشنبه) به اعضای خانواده دیپلمات های خود در کی یف دستور داد این کشور را ترک کنند.

وزارت امور خارجه روسیه ماه گذشته فهرستی از خواسته‌های خود برای آمریکا و ناتو را پیش از مذاکرات جاری میان مقامات واشنگتن و مسکو ارائه کرد. روسیه از آمریکا و ناتو خواسته اوکراین را به عضویت ناتو درنیاورند و میزان نیروهای نظامی در شرق اروپا را کاهش دهند. همچنین هیچ پایگاه نظامی در کشورهایی که اعضای سابق اتحاد جماهیر شوروی بوده و بخشی از ناتو نیستند، احداث نکند. اصرار بر عضویت این کشورها در ناتو و مخالفت روسیه بر این امر به رویارویی مسکو- واشنگتن با همراهی برخی کشورهای اروپایی دامن زده است.

نظرات بینندگان