کد خبر: ۶۶۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۹ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۱

ممدوتال: در ايران با من برخورد خوبي نشد‌

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  ممدوتال بالاخره بعد از انتقادهاي زيادي که از او مي‌شد ايران و پرسپوليس را ترک کرد تا روزهاي تازه‌اي را در فوتبالش تجربه کند.

در خصوص بازي‌هايي که در ايران کردي صحبت کن! از خودت راضي بودي؟

‌چرا بايد راضي باشم؟ به من بازي نرسيد. بازيکن نياز به اعتماد مربي‌اش دارد اما من هيچ‌وقت اين اعتماد را نديدم. اين بدترين تجربه زندگي‌ام بود. چه از نظر مالي و چه از نظر فني.

تو هم مثل تمام بازيکنان طلب‌کار، به فکر شکايت به فيفا هستي؟

‌ نه. رئيس باشگاه فرد مقبولي است و خوشحالم که با او کار کردم. با او صحبت کردم و مرا قانع کرد بلافاصله پولم را پرداخت خواهد کرد.

در اين مدت انتقادات زيادي از تو مي‌شد. آن‌ها را قبول داري؟

‌به هيچ‌وجه قبول ندارم. چطور ممکن است بازيکني که در ليگ پرتغال بازي کرده، کيفيت بازي در ايران را نداشته باشد؟ من 45 بازي ملي دارم. در دو دوره جام ملت‌هاي آفريقا بازي کرده‌ام. در ليگ پرتغال که قابل مقايسه با ليگ شما نيست بازي کرده‌ام و در تمام اين مدت بازيکن ثابت بوده‌ام.

چرا نتوانستي در ايران خودت را نشان بدهي؟

‌نمي‌دانم. باور کنيد نمي‌دانم. در ترکيه توسط کادرفني تاييد شدم. فکر مي‌کنم عده‌اي نمي‌خواستند من بازي کنم. من مقابل ساويولا، دروگبا و آيمار بازي کرده‌ام. تنها مشکلم در ايران به بي‌اعتمادي که نسبت به من وجود داشت، باز‌مي‌گشت.

يعني خودت را بهتر از تمام مدافعان پرسپوليس مي‌دانستي؟

‌اين را مي‌توانيد از آمار متوجه شويد. من فقط يک اشتباه داشتم و آن را مدام به رويم مي‌آوردند تا روحيه‌ام را خراب کنند.‌10هفته بعد از آن بازي، وقتي مي‌خواستم وارد زمين شوم به من مي‌گفتند مواظب باش آن اشتباه را تکرار نکني. اين يعني چه؟ هر وقت بازيکنانتان فهميدند که بايد براي انجام يک تمرين مناسب و بازي خوب، ساعت‌10 شب بخوابند، موفق مي‌شوند. من در اردوها ساعت ‌11‌براي خواب آماده مي‌شدم اما بازيکن هم اتاقي‌ام تا ساعت دو شب با گوشي‌اش حرف مي‌زد!

در مدتي که ايران بودي مشکل نداشتي؟

‌تنها مشکلم در ايران، اين بود که گاهي اوقات برخورد مناسبي در خيابان با من نمي‌شد. انتظار نداشتم در ايران به من کاکا سياه بگويند.
نظرات بینندگان