کد خبر: ۶۶۰۷۸
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۰ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۱

بقایی سفیر می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون اجرایی رئیس جمهور به زودی به عنوان سفیر یک کشور بزرگ اروپایی معرفی خواهد شد.

به گزارش صراط، گفته می شود حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور که در انتظار   حکم  دادگاه به سر می برد، به زودی به عنوان سفیر ایران در یکی از کشورهای بزرگ و مهم اروپایی معرفی خواهد شد. این کشور در قلب اروپا قراردارد، عضو اصلی ناتو و یکی از کشورهای اصلی تحریم کننده ایران محسوب می شود.

حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سال گذشته با حکم دیوان عدالت اداری به دنبال تخلفات عدیده در دوره ای که ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را بر عهده داشت، به 4 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد.
 
بقایی پس از صدور رای دیوان درباره تخلفات خود و صدور حکم قطعی، از اجرای آن استنکاف ورزید و همین موضوع باعث شد تا به 4 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شود که به دليل اعتراض پرونده به دادگاه تجديد نظر رفت و از یک سال گذشته تاکنون نتيجه اين بررسي اعلام نشده است.

اگرچه چندی پیش رئیس دیوان عدالت اداری اعلام کرده بود پرونده بقایی تا پایان ۳ ماهه اول سال جاری به سرانجام می‌رسد.

بقایی علاوه بر معاون اجرايي احمدي نژاد و سرپرست نهاد رياست جمهوري، مدتی را به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دبيری شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي کشور، مشاور ويژه رئيس جمهور در امور آسيا و عضويت در كارگروه ترانزيت وزارت راه و ترابري را به عهده داشته است. وی لیسانس آی تی دارد.
نظرات بینندگان