کد خبر: ۶۶۱۰۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۲ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۱

مردم را با اعلام وضعیت خوب اقتصادی به مضحکه می گیرند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سید حسین نقوی حسینی نماینده اصولگرای مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اعتدال، با انتقاد از نحوه برخورد دولت با گرانی و سخنان یک معاون اول احمدی ن‍ژاد مبنی بر خوب بودن اوضاع اقتصادی گفت: این نوع برخوردها درباره وضعیت فعلی جامعه و قیمت های حاکم بر بازار نوعی فرار به جلو است، یعنی وقتی نمی خواهیم پاسخگو باشیم برای اتفاقاتی که افتاده است ،اینگونه سخن می گوییم.

وی افزود: هر انسان عاقلی گرانی این روزها و مشکل خرید در بازار را حس می کند و نیاز به کار کارشناسی و آمار و ارقام نیست! زمانی که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسما نرخ تورم را بیش از بیست و دو درصد پذیرفته و اعلام می کند، این حرفها دیگر چیست؟ البته وقتی بانک مرکزی تورم را 22% پذیرفته است، تورم واقعی چقدر است؟ باید گفت که این رقم به طور طبیعی در جامعه بالاتر از 35 درصد است!

نقوی حسینی گفت: تورم واقعی را آمار و ارقام دولت نشان نمی دهد، اما فضای بازار، فضای بسیار متلاطمی است؛ آقایان با این برخوردها، گرانی را به دوش مردم می اندازند و مردم را با اعلام وضعیت خوب اقتصادی به مضحکه می گیرند؛ این سخنان چیزی را حل نمی کند، زیرا مردم گرانی را با تمام وجود حس می کنند وقتی قیمت نان افزایش یافته، این شخص چگونه می گوید گرانی وجود ندارد؟

وی به تصویب افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان اشاره کرد و گفت: افزایش حقوق مصوب کارمندان بسیار ناچیز است ، 380 هزار تصویب شده برای حداقل حقوق ، اجاره خانه یک کارمند نمی شود ، برای یک منزل 60 متری باید بالای 500 هزار تومان اجاره ماهانه داد و این افزایش حقوق کارمندان کفاف این فاصله ها و هزینه ها را نمی دهد.

نقوی حسینی گفت: البته دولت تلاش کرد که تورم را مهار کند اما موفق در کنترل و کاهش قیمت ها نبود؛ وقتی استاندار یک استان در سال تولید ملی می گوید من شاخص قیمت تولید کننده می شکنم و می خواهد مجبور کند تولید کننده را که قیمت کالای تولیدی را زیر قیمت ساخت ارائه کند ، وضع بازار اینگونه می شود! این دستورات غیرمنطقی ، عملی نیست، یک دامدار برای تولید یک کیلو شیر بالای 650 تومان هزینه می کند، چگونه او را مجبور می کنید  620  تومان آنرا بفروشد ، این کارها معنا دار نیست.

وی در خاتمه گفت: این نوع برخوردهای دولت نه تنها مشکل اقتصادی را حل نمی کند ، بلکه مضاعف هم می کند و اگر این روند ادامه یابد اصلا نمی توان قیمت ها را کنترل کرد؛ دولت باید بداند به زور نمی شود قیمت ها را کنترل کرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۰
داداش فرشاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
0
3
آي رحمت بر اون شيري كه خوردي ، بالاخره يكي پيدا شد كه به آقايان بگويد گرچه مردم به سختي در حال تحمل گراني و تورم افسار گسيخته هستند ولي اين ديگر بي انصافي و ضايع كردن اجر مردم است كه بگوييم اوضاع خوب و تورم 6 درصد است!!
نظرات بینندگان