کد خبر: ۶۶۱۴۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۲۲ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

چرا سرورهای اچ پی ؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چرا سرورهای اچ پی ؟

سرورها تجهیزاتی از شبکه هستند که پردازش اطلاعات و نتیجتاً تصمیم‌گیری براساس الگوریتم برنامه‌ریزی شده را برعهده دارند، سرورها را میتوان کامپیوترهای صنعتی خادم اتلاق نمود، پس اولین مطلب مورد توجه، صنعتی بودن آنها و عوامل مؤثر بر قیمت سرور مورد بحث خواهد بود.

این موارد تأثیر گذار بر قیمت سرور میتواند، تعداد کاربران متصل به رایانه خادم (سرور)، تعداد هسته مورد نیاز برنامه‌های کاربردی، سرعت پردازش داده و حجم داده باشد. پس میتوان نتیجه گرفت فروش سرور کار تخصصی می‌باشد که نیاز به مطالعه خوب برروی نیاز مصرف کننده و انتقادات مورد بحث در خرید سرور باشد.

اخذ مشاوره صحیح پیش از خرید سرور با توجه به برند مورد انتخاب ما از شرکت‌های با سابقه و خوش نام باعث جلوگیری از اتلاف وقت، انرژی و صرف بودجه بیش از نیاز یا اشتباه خواهد شد. شرکت جاده ابریشم رایانه با دانش منتقل شده از شرکت تولید کننده (اچ پی) توانسته رضایت مشتریان بالقوه خود را در زمینه مشاوره قبل خرید بصورت کامل جلب نموده و از صرف بودجه مازاد جلوگیری نماید و این مطلب در سایه دانش مهندسی فروش مطابق استانداردهای تولید کننده سرور اچ پی مهیا شده. چون در دنیای تکنولوژی امروز طراحی‌ها بگونه‌ای هستند که در راستای رشد کسب و کارها تجهیزات مورد نیاز را میتوان به طراحی اولیه اضافه نمود بشرط آنکه در ابتدا زیرساخت صحیحی پایه ریزی شده باشد.

لذا با نوشتن این مقاله تصمیم داریم شما را به اخذ مشاوره و مطالعه پیش از خرید سرور و قبل از آنکه فروش سرور حادث شود سوق دهیم و این بررسی یا ارزیابی صورت پذیرفته هیچ هزینه‌ای جز یک تماس با مهندسان فروش و فنی شرکت جاده ابریشم رایانه در بر نخواهد داشت.

سرورهای اچ پی در قالب‌های متنوعی با توجه به نیاز مشتریان طراحی و به فروش میرسد، جهت آشنائی کلامی با نام آنها میتوان به سرورهای پرولینت ، سیستم‌های آپلو، سیستم‌های تیغه‌ای (Blade Systems) و سینرجی اشاره نمود.

پرفروش ترین مدل، سری پرولینت رک مونت (DL)  با نسل‌های تولیدی مختلف در طی این سال‌ها بوده که آخرین نسل تولیدی آن به نام اچ پی پرولینت دی ال 380 Gen10 Plus در بازار به فروش می‌رسد.

چرا سرورهای اچ پی ؟

سرورهای اچ پی در دسته بندی‌های متفاوتی قرار دارند که در اینجا به پرفروش‌ترین آنها در ایران می‌پردازیم:

  • سرورهای رکمونت اچ پی که به DL معروف هستند

سرورهای رک هستند که در اندازه‌های 1U،2U و 4U عرضه می‌شوند. سرورهای رکمونت 1U در مقایسه با همتایان خود مانند 4U عملکرد و مقیاس پذیری ضعیف‌تری دارند، در واقع یک مبادله بین اندازه و عملکرد است.

از آنجائیکه این سرورها به گونه‌ای طراحی شده‌نداناااند که سرورهای زیادی را در کوچکترین فضا با متراکم‌ترین فضای ممکن قرار می‌دهند برای مراکز داده عالی هستند، این بهترین راه برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره‌سازی و یا محاسباتی است. محبوب‌ترین سرور HP DL سرور HPE Proliant DL380 در نسل‌های مختلف می‌باشد. مانند HPE Proliant DL380 Gen10 ، HPE Proliant DL380 Gen9 و ......

سرورهای DL به دلیل فرم کوچکترشان نسب به مدل‌های ML گرانتر هستند و اکثر مردم کارکردن با سرورهای رکمونت را آسانتر می‌دانند.

  • سرورهای ایستاده (Tower) که به ML معروف هستند

سرورهای ایستاده‌ای هستند که معمولاٌ دارای مشخصات پائین‌تری هستند و به عنوان سرورهای دفاتر کوچک (SOHO) طراحی شده‌اند از نظر فنی می‌توان آنها را با ریل نیز استفاده کرد، این سرورها معمولاً بزرگتر هستند و به دلیل پشتیبانی از کارت‌های توسعه بیشتر، فضای بیشتری را نسبت به سرورهای DL اشغال می‌کنند.

این سرورها برای محیط‌های اداری کوچک و شعبات اقماری طراحی  شده‌اند نه مراکز داده،  با توجه به اندازه بزرگ این سرورها آنها بیشترین انعطاف‌پذیری را از نظر اجزاء و کارت‌های قابل نصب برروی سرور ارائه می‌‌دهند.

اگر رک ندارید و بودجه کمی دارید، می‌توانید از سرورهای تاور یا ایستاده که نسبت به سرورهای رکمونت مقرون به صرفه‌تر هستند. استفاده کنید.

چرا سرورهای اچ پی ؟

آیا به بیش از یک سرور نیاز دارید ؟

برای اطمینان از اینکه سرور شما نیازهای تجاری شما را برآورده می‌کند، ابتدا باید بدانید که قدرت پردازش سرورها برای نیازهای کاری شما  چگونه است و دقیقاً بدانید که می‌خواهید از سرور خود برای چه کاری استفاده کنید.

تهیه کردن یک سرور برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ ضروری است و از طرفی دیگر باید شرکت‌هائی که مبادرت به فروش سرور  می‌کنند معتبر باشند. اگر شما هم با مطالعه این مقاله سردرگم شده‌اید و نمی‌دانید که کدام مشخصات و ویژگی‌های سرور را برای خریدی متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید، بهتر است از خدمات مشاوره‌ای شرکت‌ها و نمایندگی‌های مجاز فروش سرور کمک بگیرید. شرکت‌های معتبر خرید و فروش سرور همچون جاده ابریشم رایانه با دارا بودن خدمات مشاوره و کارشناسی، می‌تواند امکانات خوبی را به مشتریان خود ارائه نمایند. با استفاده از خدمات کارشناسی و مشاوره این شرکت، می توانید علاوه بر اطمینان از اصالت کالا، بهترین سرور را که بتواند نیازهای کسب و کار شما را برآورده سازد، انتخاب کنید.

جاده ابریشم رایانه

شرکت جاده ابریشم رایانه با بیش از 16 سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و رایانه، امروزه در زمینه خرید و فروش انواع سرور و تجهیزات شبکه فعالیت دارد. ما با دارا بودن متخصصین IT مجرب و دوره دیده خود، می توانیم تمام نیازهای شما در حوزه کاری‌تان بررسی کرده و با ارائه خدمات مشاوره حرفه ای، سهم به سزایی در توسعه کسب و کار شما داشته باشیم.

تامین تجهیزات و ارائه خدمات به سازمان ها و ارگان های مختلف در طول سال های گذشته، باعث شده تا امروزه شرکت جاده ابریشم به عنوان یکی از مراجع خوب خرید و فروش سرورهای اچ پی شناخته شود.

 

نظرات بینندگان