کد خبر: ۶۶۱۴۷
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۸ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۱

تشییع باشکوه امام جمعه فقید لارستان + تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پیکر آیت‌الله سید‌عبدالعلی آیت‌اللهی، امام‌جمعه فقید لارستان صبح امروز - دوشنبه- با حضور انبوه عزاداران از سراسر استان فارس، خصوصا شهرهای جنوبی جهرم، خنچ، لارستان، اوز، گراش و قیر و مسئولان عالی‌رتبه کشوری و استانی،‌ تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش ایسنا، در مراسم تشییع پیکر امام جمعه فقید لارستان، حضرات آیات رسولی محلاتی به نمایندگی از مقام معظم رهبری، میرتاج‌الدینی به نمایندگی از رئیس‌جمهوری، سبحانی‌نیا به نمایندگی رئیس مجلس و نمایندگانی از بیوت و دفاتر مراجع و علما از قم و همچنین مفتی اعظم جنوب و لارستان و جمعی از علمای اهل تسنن حضور داشتند.

این مراسم که صبح امروز با اقامه نماز توسط آیت‌الله مکارم شیرازی در محل استادیوم جهان‌پهلوان تختی لارستان آغاز شد، استاندار فارس و آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب به همراه جمعی از نمایندگان فارس در مجلس، ائمه جمعه و فرمانداران برخی از شهرهای استان نیز حضور داشتند.

پیکر امام جمعه فقید لارستان پس از تشییع بر دستان مردم خونگرم، ولایت‌محور و علاقه‌مند به خاندان عصمت و طهارت، در حسینیه اعظم لارستان آرام گرفت.

به گزارش ایسنا، مردم لارستان که طی روزهای گذشته مراسم عزاداری را در سوگ آیت‌الله آیت‌اللهی ترتیب داده بودند، دیشب و امروز نیز با برپایی مراسم نوحه خوانی و عزاداری، آن سید بزرگوار را تا آرامگاه ابدی خود بدرقه کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا در این مراسم پیام رهبری قرائت شد.

در این مراسم همچنین پیام حضرات آیات عظام صافی‌گلپایگانی و مکارم‌شیرازی نیز قرائت شد و شرکت کنندگان مراتب تاثر و تاسف خود را به حاج سید‌ عبدالحسین آیت‌اللهی بزرگ خاندان آیت‌اللهی، آیت‌الله نسابه امام جمعه موقت لار و فرزندان آن مرحوم اظهار و ابلاغ کردند.

آیت‌الله سیدعبدالعلی آیت‌اللهی نماینده رهبری و امام جمعه لارستان شامگاه جمعه و پس از یک دوره بیماری، در بیمارستان کوثر شیراز دارفانی را وداع و دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.

امام جمعه فقید لارستان همچون دیگر بزرگان خاندان آیت‌اللهی عمر خود را صرف مجاهدت در راه انقلاب و اسلام کرد و همواره منادی وحدت بین اهل تشیع و تسنن نه تنها در استان فارس بلکه در منطقه جنوب کشور بود و به همین واسطه از جایگاهی والا و بالا نزد مردم و مسئولان برخوردار بود.

از دست رفتن آن روحانی ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای تمام دوستداران ولایت و روحانیت، تمام اهالی فارس و خصوصا مردم لارستان و جنوب کشور تلقی می‌شود.

آیت‌الله سیدعبدالعلی آیت‌اللهی بنا به وصیت خود در محل حسینه اعظم لارستان به خاک سپرده شد.

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان