arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۱۵۴۰
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۳ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

شاخص کل بورس، امروز ١٩ بهمن ۱۴۰۰

شاخص کل بازار بورس امروز (سه‌شنبه، ١٩ بهمن‌ماه) با ۶ هزار و ۷۰۲ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۸۱ هزار واحدی قرار گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: شاخص کل بازار بورس امروز (سه‌شنبه، ١٩ بهمن‌ماه) با ۶ هزار و ۷۰۲ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۸۱ هزار واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۴۷۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۵۵۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۶۳۳ واحد افزایش به ۳۲۵ هزار و ۶۲۰ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۲۴ واحد رشد به ۲۰۴ هزار و ۳۲۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۶ هزار و ۸۶۷ واحد و شاخص بازار دوم، هفت‌هزار و ۴۳۸ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین همه نمادها، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۹۶۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۸۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ٧٨٧ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۵۵۸ (واحد)، صنعتی و معدنی و چادرملو (کچاد) با ۵۲۷ واحد، بانک تجارت (وتحارت) با ۴۹۸ واحد و بانک صادرات ایران (وبصادر) با ٣٦٨ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۶۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ٣٠٠ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ٨٢ واحد، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ٣) با ٧٣ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت تهران (شتران)، ایران خودرو (خودرو)،‌ بانک تجارت (وتجارت)، سایپا (خساپا)،‌ نوش مازندران (غنوش)، بورس کالای ایران (کالا) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ٦٤ میلیون برگه سهم به ارزش ٢ هزار و ٨٢٥ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ١٣٢ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۰۶ واحد ثابت ماند.

نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، توسعه معادن و فلزات (تجلی)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، ریل پرداز نو آفرین ( حآفرین) و توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

نظرات بینندگان