arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۱۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۴ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

پیش بینی سقوط با آیفون!

آیا می‌دانستید که آیفون شما می‌تواند بگوید چقدر احتمال دارد در ۱۲ ماه آینده سقوط کنید؟ آیفون شما می‌تواند به شما بگوید که آیا در سال آینده در معرض خطر سقوط هستید یا خیر.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آیا می‌دانستید که آیفون شما می‌تواند بگوید چقدر احتمال دارد در ۱۲ ماه آینده سقوط کنید؟ آیفون شما می‌تواند به شما بگوید که آیا در سال آینده در معرض خطر سقوط هستید یا خیر.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از نیویورک پست، این ویژگی بسیار مهم است، زیرا می‌تواند به شما در مورد "بیماری یا آسیب" احتمالی، هشدار دهد.

همچنین، ممکن است این موضوع، نشانه بیماری باشد که قبلا از آن بی اطلاع بودید. این ویژگی جدید، از این واقعیت استفاده می‌کند که آیفون خود را در جیبتان حمل می‌کنید، بنابراین نظارت بر نحوه راه رفتن شما برای فناوری اپل بسیار آسان است.

در داخل اپلیکیشن Apple Health، معیار خاصی به نام پایداری راه رفتن پیدا خواهید کرد، اپل توضیح می‌دهد: "این تخمینی از ثبات شما در هنگام راه رفتن است. ثبات شما با خطر سقوط نیز مرتبط است، با کاهش ثبات، خطر سقوط شما افزایش میابد. استواری راه رفتن نشانه‌ای از احتمال سقوط شما در هر لحظه نیست، بلکه یک احساس کلی از خطر سقوط در ۱۲ ماه آینده است. "

زمانی که آیفون خود را در جیب یا نگهدارنده نزدیک کمر خود حمل می‌کنید، این سیستم نیز کار می‌کند، اگر اعلان‌ها را تنظیم کرده باشید، زمانی که ثبات شما «کم یا خیلی کم» باشد به شما هشدار داده می‌شود، دریافت هشدار در مورد ثبات پایین ممکن است دلیل خوبی برای بررسی با پزشک باشد.

البته شایان ذکر است که حتی اگر اپل به شما هشداری نداده باشد، باز هم می‌توانید سقوط بدی داشته باشید، تصور نکنید که افراد  مسن ایمن هستند، زیرا آن‌ها در راه رفتن نمره بالایی دارند.

این ویژگی فقط در مواقعی وجود دارد که ممکن است مشکلی وجود داشته باشد و  زمان خوبی برای مراجعه به یک متخصص بهداشت است. اما استواری راه رفتن تنها معیاری نیست که آیفون شما می‌تواند ردیابی کند.

دواقع، می‌تواند عدم تقارن راه رفتن، میانگین سرعت راه رفتن، طول گام، زمان پشتیبانی دو برابر و سرعت بالا و پایین رفتن از پله را نیز کنترل کند. عدم تقارن راه رفتن نشان می‌دهد که آیا شما یک الگوی راه رفتن یکنواخت یا ناهموار دارید.

پیش بینی سقوط با آیفون!

اپل توضیح می‌دهد: «در یک الگوی راه رفتن سالم، زمان‌بندی گام‌هایی که با هر پا برمی‌دارید بسیار مشابه است. عدم تقارن راه رفتن درصد زمانی است که قدم‌های شما با یک پا سریعتر یا کندتر از پای دیگر است.»

این بدان معناست که هر چه درصد عدم تقارن کمتر باشد، الگوی راه رفتن شما سالم‌تر است. اپل می‌افزاید: "الگو‌های ناهموار راه رفتن، مانند لنگیدن، می‌تواند نشانه بیماری، آسیب یا سایر مشکلات سلامتی باشد. پیاده روی یکنواخت یا متقارن اغلب یک هدف مهم فیزیوتراپی در هنگام بهبودی از آسیب است. "

همچنین زمان پشتیبانی Double نیز جالب است، یعنی زمانی که هر دو پای شما در حین پیاده روی روی زمین

چه این مقدار کمتر باشد، زمان بیشتری را با وزن خود روی یک پا می‌گذرانید. به گفته اپل، این می‌تواند نشانه تعادل بهتر باشد. به طور طبیعی این اعداد و ارقام بسته به زمین متفاوت است و ممکن است با افزایش سن افزایش یابد.

نظرات بینندگان