arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۱۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۴ - ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

رییس‌جمهور: «سند تحول دولت» به‌زودی منتشر می‌شود

رییس‌جمهور با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح فرهنگ سازمانی در ادارات، ‌از انتشار ویرایش اول «سند تحول دولت» خبر داد و گفت: تصمیم‌گیری‌ها از جمله بودجه ۱۴۰۱ نیز بر اساس این سند خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رییس‌جمهور با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح فرهنگ سازمانی در ادارات، ‌از انتشار ویرایش اول «سند تحول دولت» خبر داد و گفت: تصمیم‌گیری‌ها از جمله بودجه ۱۴۰۱ نیز بر اساس این سند خواهد بود.

سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در نشست هیأت دولت، با تأکید بر اینکه مسئولان برای اجرای دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های جدید اهتمام داشته باشند، گفت: لازم است زمان «تصمیم‌گیری» و زمان «اجرای تصمیم‌ها» برای مردم تبیین شود. مدیران اگر برای اجرای تصمیمی نیاز به زمان دارند زمان آن را تعیین و اعلام کنند تا مردم سرگردان نباشند.

رییس‌جمهور با تأکید بر لزوم ارتقای سطح فرهنگ عمومی و فرهنگ سازمانی در جامعه، ادامه داد: یکی از زمینه‌های ناراحتی مردم عدم احساس مسئولیت‌پذیری برخی کارکنان است.

وی تصریح کرد: مردم وقتی به اداره‌ای مراجعه می‌کنند و با عدم مسئولیت‌پذیری و دلسوزی مواجه شوند ناامید می‌شوند لذا «مسئولیت‌پذیری»، «انضباط اداری» و «فرهنگ سازمانی» در مقام عمل و اجرا باید متحول شود. تصمیمات باید علمی و دانش پایه باشد. ایجاد امید در مردم با سخن و برنامه اتفاق نمی‌افتد و اقدام و عمل است که در دل مردم امید ایجاد می‌کند.

رئیسی تأکید کرد: سازمان امور اداری و استخدامی و مجموعه مدیران مباحث نظری و دانش‌پایه در این حوزه را عملیاتی و اجرایی کنند.

رییس‌جمهور بیانیه «گام دوم انقلاب» را یک سند مهم دانست و گفت: این سند از یک واقع‌انگاری و حکمت برخوردار است و در آن به چشم‌انداز تمدن نوین اسلامی و سیاست‌های کلی نظام پرداخته شده و دارای گفتمان‌سازی خوبی است. دستگاه‌های اجرایی نسبت خود با این سند را تعریف کرده و مشخص کنند که چه اقداماتی برای عمل به این سند باید انجام دهند.

رئیسی با اشاره به نهایی‌شدن «سند تحول دولت» اعلام کرد: ویرایش اول سند تحول دولت که پیشتر برای وزیران ارسال شده، به زودی منتشر خواهد شد و تصمیم‌گیری‌ها از جمله بودجه ۱۴۰۱ نیز بر اساس این سند خواهد بود.

 

نظرات بینندگان