arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۱۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۶ - ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

شنبه، قیمت سهام سرخابی‌ها مشخص می‌شود

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده، قرار بر این است تا هیات واگذاری برای روز شنبه بعدازظهر تشکیل جلسه دهد، قیمت سهام سرخابی‌ها در آنجا تصویب و در نهایت اعلام خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شنبه، قیمت سهام سرخابی‌ها مشخص می‌شود

ایرنا: رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده، قرار بر این است تا هیات واگذاری برای روز شنبه بعدازظهر تشکیل جلسه دهد، قیمت سهام سرخابی‌ها در آنجا تصویب و در نهایت اعلام خواهد شد.

«حسین قربان‌زاده» به آخرین جزییات تعیین قیمت سهام ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و گفت: امروز جلسات درون سازمانی برگزار شده است اما قیمت نهایی باید در هیات واگذاری مصوب شود.

وی اظهار داشت: برای روز شنبه قیمت نهایی در جلسه هیات واگذاری مصوب می‌شود و در آن زمان می‌توان نرخ آنها را به طور دقیق اطلاع‌رسانی کرد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اکنون قیمت سهام سرخابی‌ها مشخص شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: براساس صحبت‌های انجام شده که اعلام شده بود قیمت سهام سرخابی‌ها در هفته جاری مشخص می‌شود، اکنون قیمت آنها تعیین شده اما به دلیل عدم تصویب آن در هیات واگذاری نمی‌توان آن را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، در ۲ روز گذشته «حسین قربان‌زاده»، رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه ارزش‌گذاری سهام سرخابی‌ها طی امروز یا فردا نهایی می‌شود، اعلام کرده بود: تا پایان بهمن ماه درج نماد ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام می شود و در همان زمان یا هفته نخست اسفند ماه سهام آنها در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد

وی به جلسات اخیر برگزار شده برای عرضه سهام سرخابی ها در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: در ۲ شب گذشته جلسه‌ای را با «سید احسان خاندوزی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران عامل ۲ باشگاه برگزار کردیم و گزارشی از فرآیند جلسات ۲ ماهه‌ای که به صورت مستمر برای واگذاری‌ها برگزار شد، ارائه شد.

قربان‌زاده اظهار داشت: در این جلسات، مقدمه‌ای از اقدامات را به منظور ایجاد شفافیت برای واگذاری این باشگاه‌ها پیگیری کردیم و جزییات آن در اختیار وزیر اقتصاد قرار گرفت.

به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی، واگذاری سهام سرخابی‌ها با برخی از موانع، مشکلات مالی و مالیاتی مواجه است که در آن جلسه مطرح شد و وزیر اقتصاد دستور رفع آنها را ابلاغ کرد.

وی اظهار داشت:‌ همچنین جلسه ای هم با «محسن رضایی»، معاون اقتصادی رییس جمهوری و مدیران عامل ۲ باشگاه برگزار شد، در آن جلسه هم معضلات مربوط به واگذاری این باشگاه‌ها مورد بحث قرار گرفت.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:‌ با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، اکنون به جز فدراسیون فوتبال که تاکنون در این موضوع مهم و حساس با ما هماهنگ نشده است، باقی مجموعه و دستگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه با سازمان خصوصی‌سازی داشته‌اند.

 

نظرات بینندگان