arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۰۹ - ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

کیفرخواست متهم پرونده قتل مامور ناجا در استان فارس صادر شد

پس از گذشت ۱۰ روز از وقوع حادثه قتل شهید سرهنگ دوم رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور کیفر خواست این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پس از گذشت ۱۰ روز از وقوع حادثه قتل شهید سرهنگ دوم رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد، رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور کیفر خواست این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه اتهامات وارده به متهم مباشرت در قتل شهید علی اکبر رنجبر، سرقت اسلحه سازمانی مرحوم و ایراد ضرب و جرح عمدی به سرباز وظیفه است، اظهارداشت: پس از تکمیل تحقیقات و روند مصرّح در قانون آئین دادرسی کیفری صبح امروز پرونده مذکور با صدور کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان فارس ارسال شد.

نمانیده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به اینکه با مدیریت مناسب اجازه ندادیم حواشی و جوسازی‌ها در روند تحقیقات پرونده تأثیر داشته باشد گفت: تحقیقات و تکمیل روند قانونی در دادسرا به صورت شبانه‌روزی و به قید فوریت و البته دقت بالا انجام شد.

وی از تعیین وقت رسیدگی دادگاه در سریع‌ترین زمان ممکن با رعایت موازین شرعی و قانونی خبر داد و اظهار امیدواری کرد: این دادگاه ظرف روز‌های آتی برگزار خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین افزود: در صورت عدم وجود موانع قانونی دادگاه به صورت علنی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است پس از شکل‌گیری درگیری منجر به قتل سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر در شامگاه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ متهم در کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر و جهت انجام روند قانونی و تعیین مجازات به مقامات قضایی استان تحویل شد که پس از گذشت ده روز تحقیقات اولیه در دادسرا به اتمام رسید و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد.

نظرات بینندگان