arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۲۴۰۰
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۲ - ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

آمار جهانی مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا/ مالزی به کشورهای پُرمبتلا اضافه شد

مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۱۰ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۸۵۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۲۹ هزار و ۲۹۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۳۱ میلیون و ۱۱ هزار و ۱۱۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۱۰ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۸۵۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۲۹ هزار و ۲۹۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۳۱ میلیون و ۱۱ هزار و ۱۱۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۹.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۴۲ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۸ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۹ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۱.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۹,۲۹۳,۹۲۴ ۹۴۲,۹۴۴
۲ هند ۴۲,۶۳۱,۴۲۱ ۵۰۸,۶۶۵
۳ برزیل ۲۷,۴۲۵,۷۴۳ ۶۳۸,۱۲۴
۴ فرانسه ۲۱,۶۲۲,۲۶۵ ۱۳۴,۶۹۷
۵ انگلیس ۱۸,۲۶۶,۰۱۵ ۱۵۹,۵۱۸
۶ روسیه ۱۳,۹۳۵,۵۶۰ ۳۳۹,۵۴۲
۷ ترکیه ۱۲,۸۳۴,۵۳۴ ۹۰,۲۶۶
۸ آلمان ۱۲,۲۷۸,۸۶۲ ۱۲۰,۵۳۳
۹ ایتالیا ۱۲,۰۵۳,۳۳۰ ۱۵۰,۸۲۴
۱۰ اسپانیا ۱۰,۶۰۴,۲۰۰ ۹۵,۹۹۵
بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۵۳ ابتلا و ۱۳۳ هزار و ۵۷۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، بلژیک، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

 ایسنا

نظرات بینندگان