کد خبر: ۶۶۲۶۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۵ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۱

لاریجانی: برخی نمایندگان در وزارت اطلاعات کار می کردند و سوابق خود را ننوشتند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بعد از ماجراهای مربوط به تصویب اعتبار نامه نماینده ها که تا متهم شدن برخی نماینده ها به جرایم سنگین نیز ادامه یافت، حالا بحث عضویت نماینده ها در کمیسیون ها نیز در بهارستان حاشیه ساز شده و امروز اعتراض ها به نحوه عضویت در کمیسیون ها ابعاد دیگری از پرونده برخی نمایندگان را آشکار کرد.

به گزارش خبر آنلاین امروز فاطمه آلیا عضو سابق کمیسیون امنیت ملی که در مجلس نهم از اعضای کمیسیون شوراها به شمار می​رود نیز در تذکری، ضمن تایید اظهارات کوچکی​نژاد در عدم دعوت از نمایندگان معترض در جلسات بررسی عضویت در کمیسیون​ها، گفت: 6 نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی ویژگی عضویت در آن را ندارند. کما اینکه یک نفر مدرک دکترای الهیات و سابقه عضویت در کمیسیون عمران را دارد و یک نفر دیگر مدیریت دولتی خوانده و اصلا تجربه کمیسیونی ندارد. یک نفر هم مدیر بازداشتگاه بوده و لیسانس علوم سیاسی است! یک نفر فوق لیسانس حقوق و یک نفر دیگر مدرک فوق لیسانس مدیریت دولتی دارد و مدیرکل حراست بوده. یک نفر هم با فوق لیسانس حقوق فقط یک دوره سفیر بوده است. تحصیلات و سوابق این افراد چه ربطی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دارد؟

وی این نحوه عضو پذیری در کمیسیون امنیت ملی را تبعیض ناروا خواند و با اشاره به اینکه در مجلس هشتم، عضو این کمیسیون بوده است، افزود: مگر شرط مذکر بودن در آیین نامه داریم که مرا در مجلس نهم به این کمیسیون راه ندادند؟

علی لاریجانی، رئیس مجلس در واکنش به مرتبط نبودن سوابق و تحصیلات برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: برخی نمایندگان سوابق امنیتی داشتند و مثلا در وزارت اطلاعات کار می کرده​اند ولی مدیریت دولتی خوانده​اند. این افراد با بررسی مستنداتشان به کمیسیون امنیت رفته​اند ولی سابقه اجراییشان را ننوشته​اند.

از سوی دیگر با مشخص شدن نام اعضای کمیسیون ها، حضور حمید رسایی و روح الله حسینیان در کمیسیون اصل 90 مجلس یکی از نکات قابل توجه مجلس نهم است. چرا که کمیسیون اصل 90 به عنوان مرجع رسیدگی به شکایات از دولت و سایر قوا ، حالا دو تن از حامیان دولت و اعضای سرشناس جبهه پایداری را در میان هشت عضو اصلی خود می بیند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
naser
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
0
12
این مدرک بازی . دکتر بازی و این جور چیزها هم عالمی دارد. جای تعجب دارد وقتی متن صریح قانون اساسی شرط نمایندگی را خواندن و نوشتن می داند پس به مدارک جعلی و کیلیویی چه نیازی است .
نظرات بینندگان