کد خبر: ۶۶۲۶۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۵ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۱
مردم جهان دیگر در حیاط خلوت خانه شان هم تنها نیستند؛

راه اندازی نقشه های آنلاین جدید "گوگل" و "اپل" که داخل خانه های مردم را هم نشان می دهد

هوایپماهای جاسوسی که قادر به تصویربرداری از افراد حتی در حیاط خلوت خانه شان هستند،توسط گوگل به آسمان فرستاده شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دیلی میل نوشت: هوایپماهای جاسوسی که قادر به تصویربرداری از افراد حتی در حیاط خلوت خانه شان هستند،توسط گوگل به آسمان فرستاده شده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، کمپانی "گوگل" و "اپل" در حال رقابت برای ایجاد نقشه های هوایی بسیار جژئی هستند.مخالفان این تکنولوژی می گویند، این اتفاقی شوم است که "جامعه ی تحت مراقبت" را تحقق می بخشد.

گوگل اذعان کره است که در حال حاضر هواپیماهایی را بر فراز شهرها فرستاده است. همچنین اپل به تکنولوزی "جاسوسی در آسمان" دست پیدا کرده است که حداقل در 20 شهر از جمله لندن، آن را آزمایش کرده است.

دوربین های اپل آنقدر قدرتمند هستند که می توانند داخل خانه را از طریق پنجره ها و نورگیرها ببینند.این تکنلوژی به مانند تکنولوژی است که توسط آژانس های اطلاعاتی برای شناساسی کردن اهدافی در افغانستان استفاده می شود.

گوگل با استفاده از هواپیماهای جاسوسی خود نقشه های سه بعدی با جزئیات بسیاری بیشتری نسبت به "گوگل ارث" تهیه می کند.

نیک پیکلز، مدیر گروه "دیده بان برادر بزرگتر" هشدار داد که گوگل و اپل در حال ورود به حریم شخصی مردم هستند.وی گفت: نقشه های گوگل و اپل بسیار دقیق هستند و دیگر کسی نمی تواند آزادانه و بدون نگرانی از تصویربداری گوگل و اپل در حیاط خلوت خود قدرم بزند.

پیلکز افزود:  باید از خانواده ها پرسیده شود که ایا با منتشر شدن تصاویر خانه شان در فضای مجازی موافق هستند یا خیر.اپل از اپلیکیشن "نقشه" خود برای آیفون و دیگر دستگاه هایش روز گذشته رونمایی کرد. همچنین گوگل تا پایان سال نقشه ی سه بعدی خود را در اختیار کاربران اینرتنتی قرار می دهد.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۵
غیر قابل انتشار: ۲
مجید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
14
167
اونا کجاها سیر میکنن ما اونوقت...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
11
111
چیه میترسید حیات خونتونو نشون بدند مگه اونجا چی کار میکنید که دیگران نباید بدونند؟ اکثر ایرانیا خونشون حیات نداره. خونهاشون اپارتمانی هست. بعضی اقایون ویلایی نشین هستند.
دم گوگل گرم
علی علیزاده
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
17
57
کار خوبی نمی کنند اگه به قصد تجسس باشه ولی اطلاعات شون که مورد استفاده مردم هست ! بعضی از برادران اگه خونه مردم را نگاه نمی کنند در زندگی خصوصی مردم دخالت می کنند! و ... بقیه اش رو نمشه نوشت!!
نظرات بینندگان