arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۲۶۸۰
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۲ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

وزیر امور داخلی اقلیم کردستان؛ نامزد جدید حزب دموکرات برای پست ریاست جمهوری عراق

حزب دموکرات کردستان عراق امروز(دوشنبه) «ریبر احمد» وزیر امور داخلی اقلیم کردستان را به عنوان نامزد جدید ریاست جمهوری معرفی کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شفقنا: حزب دموکرات کردستان عراق امروز(دوشنبه) «ریبر احمد» وزیر امور داخلی اقلیم کردستان را به عنوان نامزد جدید ریاست جمهوری معرفی کرد.

به گزارش الفرات، انتخاب احمد پس از آن صورت گرفت که دادگاه فدرال عراق، هوشیار زیباری را از ادامه رقابت برای تصدی ریاست جمهوری محروم کرد.

«محمود محمد» سخنگوی این حزب در بیانیه ای اعلام کرد: پس از تحولات سیاسی و موانعی که در برابر انتخاب ریاست جمهوری قرار داده شد و همچنین به خاطر تداوم گام های سیاسی مبتنی بر قانون اساسی، حزب دموکرات کردستان «ریبر احمد» وزیر امور داخلی اقلیم کردستان را به عنوان نامزد این حزب برای پست ریاست جمهوری معرفی می کند.

ریبر احمد وزیر امور داخلی کنونی اقلیم کردستان عراق است که دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه امنیت ملی از دانشگاه امنیت ملی عراق در بغداد است. او همچنین مدرک کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه صلاح الدین در اربیل را در کارنانه دارد.

وی همچنین دارای درجه سرلشکری است و پیش از این رئیس اداره هماهنگی های مشترک در شورای امنیت اقلیم کردستان، مدیر تحلیل اخبار در خبرگزاری حفاظت امنیت در اقلیم کردستان و مدیر مبارزه با جرایم سازمان یافته در بخش دفاع وابسته به نهاد حفاظت امنیت در اقلیم کردستان بوده است.

احمد همچنین بین سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ به عنوان عضو کمیته اجرایی اتحادیه دانشجویان کردستان انتخاب و در سال ۱۹۹۷ به درجه عضو دفتر حزب دموکرات کردستان در همین سال ارتقا یافت.

نظرات بینندگان