arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۲۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۴ - ۲۶ بهمن ۱۴۰۰

روزنامه اسرائیلی: تل‌آویو از بیم درگیری با روسیه، انتقال گنبد آهنین به اوکراین را متوقف کرد

روزنامه عبری "یدیعوت آحارونوت" نوشت: اسرائیل هر کاری می‌کند تا در بین غرب و اوکراین از یک سو و روس‌ها از سوی دیگر قرار نگیرد. اسرائیل در سال گذشته، زمانی که کی‌یف از واشنگتن خواست تا این کشور را به سامانه پدافند هوایی اسرائیل مجهز کند، در وضعیت بغرنجی قرار گرفت. به نوشته این روزنامه، اسرائیل از تابستان گذشته، در تلاش برای جلوگیری از درگیری با آمریکایی‌ها (و با اوکراینی‌ها در این پرونده) مجموعه‌ای از اقدامات را آغاز کرد و موفق شد این موضوع را از دستور کار خارج کند و مقامات اوکراین از موضع تل‌آویو ابراز ناامیدی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک روزنامه عبری امروز(سه شنبه) گزارش داد که رژیم صهیونیستی انتقال سامانه ضد موشکی گنبد آهنین به اوکراین را از بیم درگیری با روسیه متوقف کرده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری "یدیعوت آحارونوت" نوشت: اسرائیل هر کاری می‌کند تا در بین غرب و اوکراین از یک سو و روس‌ها از سوی دیگر قرار نگیرد.

این روزنامه افزود، رژیم صهیونیستی در سال گذشته، زمانی که کی‌یف از واشنگتن خواست تا این کشور را به سامانه پدافند هوایی اسرائیل مجهز کند، در وضعیت بغرنجی قرار گرفت.

یدیعوت آحارونوت نوشت: چنین تمهیداتی می‌توانست اسرائیل را در وضعیت بحران شدیدی با مسکو قرار دهد.

به نوشته این روزنامه، رژیم صهیونیستی از تابستان گذشته، در تلاش برای جلوگیری از درگیری با آمریکایی‌ها (و با اوکراینی‌ها در این پرونده) مجموعه‌ای از اقدامات را آغاز کرد و موفق شد این موضوع را از دستور کار خارج کند و مقامات اوکراین از موضع تل‌آویو ابراز ناامیدی کردند.

یدیعوت آحارونوت خاطرنشان کرد، دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و رهبران کنگره نیاز رژیم صهیونیستی به اقدام محتاطانه را به ویژه با توجه به وضعیت سوریه درک کردند و به خاطر امتناع آن از ارائه گنبد آهنین به کی‌یف خشمگین نشدند.

بنا بر این گزارش، سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین در اراضی اشغالی توسعه یافته؛ اما پروژه‌ای مشترک با پنتاگون آمریکا است.

توافق بین دو طرف اجازه نمی‌دهد که این سامانه بدون رضایت متقابل به کشور ثالث فروخته شود.

نظرات بینندگان