arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۲۹۲۱
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۳ - ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

انهدام باند کلاهبرداری با وعده فروش نوزاد در فضای مجازی/ کشف نوزاد ۱۵ روزه

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام یک باند کلاهبرداری با وعده فروش نوزاد با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان در فضای مجازی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام یک باند کلاهبرداری با وعده فروش نوزاد با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، در تشریح این خبر گفت: طی رصد و پایش شبکه های اجتماعی توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد صفحاتی با عنوان خرید و فروش نوزاد در حال فعالیت در فضای مجازی هستند که با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله اقدامات تخصصی این پرونده آغاز شد و با پیگیری های فنی مشخص شد این صفحات توسط یک گروه اداره شده و با وعده فروش نوزاد، به کلاهبرداری از افراد متقاضی اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: با اقدامات شبانه روزی متخصصان پلیس فتا تمامی اعضای این باند که متشکل از دو زن و دو مرد بودند مورد شناسایی قرار گرفتند و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند. گفتنی است طی این عملیات، یک نوزاد ۱۵ روزه نیز از محل اختفای این افراد کشف شد.

رییس پلیس فتای پایتخت افزود: این افراد شیاد که در گذشته نیز به همین جرم توسط پلیس فتا دستگیر شده اند برای فروش هر نوزاد مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان طلب می کرده اند و پس از اینکه افراد متقاضی وجه مورد نظر را واریز می کردند دیگر پاسخگوی آنها نبودند.

معظمی گودرزی افزود: در یکی از موارد نیز یکی از اعضای این باند در پوشش پرستار بچه به یک منزل مراجعه کرده و پس از جدا کردن نوزاد از والدین قصد فروش آن را داشتند که توسط عوامل پلیس فتا پایتخت دستگیر شدند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا، وی ضمن تاکید بر این موضوع که قانون‌گذار در ماده ١١ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان این اقدام را مجرمانه تلقی کرده است به شهروندان توصیه کرد: به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند.

 ایسنا

نظرات بینندگان