arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۲۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

وزیر دفاع انگلیس: گمانه‌زنی درباره زمان حمله به اوکراین کاری بی‌فایده است

در جدیدترین اظهارنظر یک مقام غربی درباره روسیه، وزیر دفاع انگلیس بر ضرورت "قضاوت درباره روسیه از روی کارهایش" تاکید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: در جدیدترین اظهارنظر یک مقام غربی درباره روسیه، وزیر دفاع انگلیس بر ضرورت "قضاوت درباره روسیه از روی کارهایش" تاکید کرد.

به گزارش  خبرگزاری رویترز، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه‌ای که امروز چهارشنبه انجام داد، گفت در ارتباط با مساله کاستن از تنش‌ها در مرز با اوکراین، باید روسیه را بر مبنای کارهایش قضاوت کرد.

او ادامه داد: ما قول روسیه را قبول می‌کنیم اما درباره آنها بر مبنای کارهایشان قضاوت خواهیم کرد

وزیر دفاع انگلیس در حالی که هشدار داد حمله به اوکراین همچنان ممکن است، گفت: با چشمان خود در مورد میزان استقرار روسیه در مرزهای اوکراین و در واقع همه کنفرانس های مطبوعاتی رئیس جمهور پوتین قضاوت کنید. کاملاً واضح است که قصد آنها نسبت به اوکراین تغییر رفتار و در واقع تغییر روابط ناتو با اوکراین است و آنها این کار را با تهدید حمله انجام می دهند.

والاس که برای نشست ناتو در بروکسل به سر می‌برد، افزود: اگرچه مسکو گفته است که برخی از واحدهای نظامی را به پایگاه‌های خود بازمی‌گرداند، اما زمانی که من سرباز بودم ندیدم برای یک تمرین ومانور بانک‌های خون و بیمارستان‌های صحرایی ایجاد شود و سلاح‌های استراتژیک جابجا شوند. 

وی افزود که اطلاعات نشان می دهد روس ها ۶۰ درصد از کل قدرت رزمی زمینی خود را در مرز با اوکراین و یک "ناوگروه قابل توجه" در دریا مستقر کرده اند که "نیروی قابل توجهی است.

والاس گفت: «از دیدگاه اوکراینی ها، آنها تقریباً توسط نیروهای بسیار زیادی از نیروهای آماده احاطه شده اند. "من فکر می کنم این کار ادامه دارد، آنها پا را از روی گاز برنداشته اند.

گزارشهای اطلاعاتی آمریکا نشان داده بود که روسیه ممکن است روز چهارشنبه حمله کند، اما والاس گفت: "موضوع تاریخ و روز نیست" تداوم تقویت نیروها به شکل چشمگیر، تدریجی و پیوسته در مرزهای اوکراین است علامت واقعی از آماده شدن روسیه برای حمله این است که نیروها در یک "وضعیت آمادگی" هستند آنها می‌توانند این نیروها را برای هفته‌ها در آمادگی نگه دارند. بنابراین واقعاً هیچ فایده ای برای حدس زدن در مورد یک تاریخ خاص وجود ندارد، با این حال، قطعاً تاریخ هایی در ترکیب وجود دارد.

 

نظرات بینندگان