arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۳۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۰ - ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

نماینده چین در وین: در یک قدمی توافق نهایی قرار داریم؛ دو روز آینده حیاتی است

«وانگ کوان» رئیس هیات چین به خبرنگاران مقابل هتل کوبورگ گفت: ما در مرحله آخر مذاکرات هستیم. امیدوارم گام‌های (نهایی) به سمت یکدیگر برداشته شود، چرا که ما در یک قدمی توافق نهایی هستیم. این دیپلمات چین دو روز آینده را حیاتی خواند و گفت به حس فوریت بیشتری نیاز است و همه اطراف در مذاکرات جدی هستند.  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رئیس هیات چین، در تازه‌ترین ارزیابی خود از روند مذاکرات وین اظهار داشت: در یک قدمی توافق نهایی قرار داریم.

«وانگ کوان» عصر چهارشنبه (به وقت محلی وین) به خبرنگاران مقابل هتل کوبورگ گفت: ما در مرحله آخر مذاکرات هستیم. امیدوارم گام‌های (نهایی) به سمت یکدیگر برداشته شود، چرا که ما در یک قدمی توافق نهایی هستیم.

وی افزود که همه اطراف سخت سرگرم کار روی توافق هستند.

این دیپلمات چین درباره نقش ایران در مذاکرات تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران «تلاش های هنگفتی را به گونه‌ای سازنده با یک رویکرد صریح در مذاکرات صورت داده و این بدین معناست که آن‌ها همه چیز روی میز گذاشته، تصمیمات سیاسی خود را ارائه داده‌اند و ما از آن‌ها قدردانی می‌کنیم.»

وی عنوان کرد که این اقدامات «در کنار تلاش‌ها از سوی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها» صورت گرفته است. کوان با بیان اینکه «گام‌هایی به سمت یکدیگر برداشته شده است» ابراز امیدواری کرد: گام‌های بیشتری در راستای توافق نهایی برداشته شود تا توافق نهایی حاصل شود.

این دیپلمات چین دو روز آینده را حیاتی خواند و گفت به حس فوریت بیشتری نیاز است و همه اطراف در مذاکرات جدی هستند.  

نظرات بینندگان