arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۳۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۳ - ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

آمریکا: هرگز زمان دقیق حمله روسیه به اوکراین را مشخص نکرده‌ایم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که واشنگتن هرگز زمان دقیق تهاجم روسیه به اوکراین را مشخص نکرده است. پرایس گفت: «فکر نمی‌کنم تا به حال شنیده باشید که ما از یک تریبون روز دقیق تهاجم را اعلام کرده باشیم. شما گفت و گوی ما را شنیدید و ما سعی کردیم به شما بگوییم که روسیه فرصت را برای حمله در هر زمانی ایجاد کرده است».
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که کشورش هرگز زمان دقیق تشدید اوضاع و حمله به اوکراین را مشخص نکرده است.

به گزارش نووستی، پرایس گفت: «فکر نمی‌کنم تا به حال شنیده باشید که ما از یک تریبون روز دقیق تهاجم را اعلام کرده باشیم. شما گفت و گوی ما را شنیدید و ما سعی کردیم به شما بگوییم که روسیه فرصت را برای حمله در هر زمانی ایجاد کرده است».

وی گفت: «تهاجم به این معنا نیست که آمریکا اطلاعات نادرستی دارد».

پرایس تاکید کرد که با وجود اظهارات روسیه در مورد خروج نیروها از مرز، نگرانی آمریکا در مورد وضعیت اطراف اوکراین حتی ذره ای برطرف نشده است.

وی با اشاره به اینکه واشنگتن هیچ نشانه‌ای از تنش‌زدایی نمی‌بیند، گفت: «می‌خواهم خیلی واضح بگویم که ترس ما حتی یک ذره فروکش نکرده است. ما عملا شاهد تشدید تنش هستیم».

پرایس افزود: «ایالات متحده ورود نیروهای جدید روسیه به مرز با اوکراین را زیر نظر دارد. روسیه مواضعی اتخاذ می کند که به آنها اجازه می دهد در هر لحظه برای تهاجم غیرقانونی مستقر شوند».

«جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید چهاردهم ژانویه گفته بود که تهاجم روسیه به اوکراین ممکن است در بازه زمانی اواسط ژانویه تا اواسط فوریه آغاز شود.

 

نظرات بینندگان