arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۳۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۶ - ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

مالیات کالا‌ها با قیمت درب کارخانه محاسبه می‌شود

محمود بنانژاد عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: مبنای محاسبه مالیات واحد تولیدی، قیمت کالا درب کارخانه است و اگر تولیدکننده قیمت محصول نهایی را افزایش دهد، ملزم است که براساس همان عدد، پرداخت مالیات داشته باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران: مبنای محاسبه مالیات واحد تولیدی، قیمت کالا درب کارخانه است و اگر تولیدکننده قیمت محصول نهایی را افزایش دهد، ملزم است که براساس همان عدد، پرداخت مالیات داشته باشد.

محمود بنانژاد عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: اجرای طرح درج قیمت تولید کننده در واقع با مشکلاتی همراه است که در پی رفع آن هستیم، ولی قیمت هر کالایی با توجه به مسافت ایران در نقاط کشور با احتساب هزینه حمل و نقل متفاوت است و باید این موضوع در فروش کالا به مردم در نظر گرفته شود.
به کانال عصر ایران در تلگرام بپیوندید

حداکثر قیمت مصرف کننده کالا‌های مصرفی ۲۰ درصد بیشتر از قیمت تولید کننده آن کالا و حداکثر قیمت مصرف کننده در مورد کالا‌های سرمایه‌ای ۳۰ درصد بیشتر از قیمت تولید کننده آن کالا در اقصی نقاط کشور تعیین شده است.

در طرح قدیمی قرار بود قیمت مصرف کننده از روی کالا برداشته شود، اما در طرح جدید قیمت تولیدکننده به جای قیمت مصرف کننده روی کالا درج می‌شود و در طرح جدید درج قیمت تولیدکننده روی کالا به معنی فاکتور خرید است و دیگر فاکتوری از عرضه کننده نیازی نیست.

نظرات بینندگان