arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۳۳۲۷
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۱ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

افزایش بیش از سه برابری ماموریت‌های کرونایی اورژانس در پیک ششم

معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران از افزایش بیش از سه برابر ماموریت های مرتبط با کرونا در پیک ششم خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران از افزایش بیش از سه برابر ماموریت های مرتبط با کرونا در پیک ششم خبر داد.

دکتر پژمان آقازاده  درباره تاثیر پیک ششم ویروس کووید۱۹ بر تعداد تماس و ماموریت های مرکز اورژانس تهران، گفت: می توان گفت که پیش از رسیدن به پیک ششم ویروس کووید۱۹ در تهران، اورژانس به صورت روزانه حدود ۶ هزار و ۵۰۰ تماس داشت.

وی با اشاره به آغاز پیک ششم کرونا در تهران ادامه داد: پس از آغاز پیک ششم کرونا، تعداد تماس هایی که با اورژانس تهران گرفته می شود به حدود ۹ هزار تماس در روز رسیده است.

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تاکید کرد: بر اساس آمار با آغاز پیک ششم حدود ۳۵ درصد افزایش تماس با اورژانس تهران را داشته ایم.

وی درباره افزایش تعداد ماموریت های اورژانس تهران نیز گفت: پیش از آغاز پیک، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ ماموریت در روز انجام می شد و بعد از پیک ششم تعداد ماموریت ها به حدود ۳ هزار و ۱۰۰ ماموریت در روز افزایش پیدا کرده است. بر همین اساس ماموریت های اورژانس تهران نیز حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به ماموریت های مرتبط با کرونا و رسیدگی به افرادی که امکان کرونا داشتن برایشان مطرح است نیز گفت: پیش از پیک ششم حدود ۸۵ ماموریت در روز در ارتباط با کووید۱۹ داشتیم که پس از پیک، حدود ۳۵۰ مورد ماموریت کرونایی در روز انجام می شود که این افزایش بیش از سه برابر است.

ایسنا

نظرات بینندگان