arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۳۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۲ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

نتیجه یک مطالعه در ژاپن: زیرسویه BA.۲ امیکرون ممکن است به اندازه دلتا شدت داشته باشد

نتایج بررسی های اولیه از سوی متخصصان در ایالات متحده نشان داده است که همزمان با گسترش زیرسویه اُمیکرون (BA.۲) در شماری از کشورها، مطالعات آزمایشگاهی حاکی از شدید بودن علائم عفونت ناشی از این زیرسویه است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نتایج بررسی های اولیه از سوی متخصصان در ایالات متحده نشان داده است که همزمان با گسترش زیرسویه اُمیکرون (BA.۲) در شماری از کشورها، مطالعات آزمایشگاهی حاکی از شدید بودن علائم عفونت ناشی از این زیرسویه است.

نتایج بررسیهای اولیه نشان می دهد: BA.۲ زیرسویه اُمیکرون نه تنها سریعتر از سویه اصلی گسترش می‌یابد، بلکه ممکن است باعث بروز نوع شدیدتر بیماری شود و به نظر می‌رسد قادر به خنثی کردن برخی از سلاح‌های کلیدی در برابر بیماری کووید-۱۹ است.

مطالعات انجام شده در ژاپن نشان می‌دهد که زیرسویه BA.۲ ممکن است ویژگی‌هایی داشته باشد که به اندازه سویه های پیشین کووید-۱۹، از جمله دلتا توانایی ایجاد نوع شدید بیماری‌ را داشته باشد و به نظر می رسد مانند سویه اُمیکرون تا حد زیادی از مصونیت ایجاد شده از طریق واکسن ها فرار کند.

تزریق دُز یادآور مصونیت ایجاد شده را بازیابی می کند و احتمال ابتلا به بیماری پس از عفونت را حدود ۷۴ درصد کمتر می کند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، زیرسویه BA.۲ همچنین به برخی از روشهای درمانی از جمله داروی آنتی بادی سوتروویماب (sotrovimab) که در حال حاضر علیه اُمیکرون استفاده می‌شود، مقاوم است.

نظرات بینندگان