arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۳۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۲۰ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

هفت بیمار کرونایی در قم فوت شدند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم از جانباختن هفت تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، طی شبانه روز گذشته خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم از جانباختن هفت تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، طی شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهدی مصری در گفت‌وگویی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به آخرین روز از بهمن‌ماه ۶۰ تَن مشکوک و یا با علائم قطعی ابتلا به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی با اشاره به بستری شدن ۴۶ تَن از این افراد گفت: ۴۳ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، نیز به تشخیص پزشکان معالج برای انجام درمان از منزل از بیمارستان مرخص شدند.

سرپرست علوم پزشکی قم، مجموع بیمارانی که در مراکز درمانی استان تحت معالجه و درمان قرار دارند را ۴۰۹ تَن ذکر کرد و گفت: ۵۳ تَن از این افراد به دلیل وخیم بودن وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

مصری با اشاره به شناسایی ۱۳۸ مورد کرونا مثبت از ۲۲۷ آزمایش صورت گرفته بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح همگانی واکسیناسیون کرونا در قم یک میلیون و ۷۲۹ هزار و ۵۸۵ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.

قم از هشتم بهمن‌ماه جاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند به‌منظور تعیین زمان‌بندی و نوبت‌دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروه‌های سنی اعلام شده و نیز ثبت‌نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

ایرنا 

نظرات بینندگان