کد خبر: ۶۶۵۰۴
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۲ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۱

کرزای: ایران ده سال بی شائبه کمک کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حامد کرزای گفت: در طی ده سال گذشته ایران کمک های بی شائبه ای به افغانستان نشان داده و به همین دلیل از همکاری های دولت ایران سپاسگزاریم.

به گزارش اعزامی مهر به افغانستان، حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی خود در افتتاحیه اجلاس منطقه ای و امنیتی آینده افغانستان در کابل گفت: ما در مرحله سوم انتقال مسوولیت های امنیتی هستیم و در سال 2014 شاهد خروج نظامیان خارجی از افغانستان خواهیم بود.

وی به دیدار با روسای جمهور چین و روسیه در نشست شانگهای اشاره کرد و افزود: این دو رئیس جمهور در عرصه های مختلف مانند اقتصادی، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر وعده همکاری دادند.
 
کرزای تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران طی ده سال گذشته کمک های بی شائبه به افغانستان نشان داده و به همین دلیل به خاطر همکاری های دولت ایران در امور امنیتی افغانستان سپاسگزار هستیم.
 
وی همچنین با برجسته سازی نقش کشورهای منطقه و ثبات اقتصادی و سیاسی افغانستان تاکید کرد: چین اولین و بزرگترین کشوری است که در افغانستان سرمایه گذاری کرده است.
 
کرزای در پایان تاکید کرد که طی دو سال باقی مانده از دوره ریاست جمهوری اش گام‌های جدی در راستای حکومت داری، مبارزه با فساد اداری و موارد مشابه برخواهد داشت.
نظرات بینندگان