کد خبر: ۶۶۵۹۶
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۰۱ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۱
بلومبرگ ادعا کرد:

خبرگزاری دولتی ایران، اظهارات لاوروف در مورد آمریکا را اشتباه ترجمه کرد

سخنان ضبط شده سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نشان می دهد که ترجمه نادرستی از گفته های او در ایران منتشر شده و این مقام دولت روسیه، ایالات متحده را به مسلح کردن شورشیان سوریه متهم نکرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شبکه تلویزیونی «بلومبرگ» مدعی «ترجمه نادرست اظهارات لاوروف در مورد آمریکا در تهران» شد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ، این شبکه گزارش داد: سخنان ضبط شده سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نشان می دهد که ترجمه نادرستی از گفته های او در ایران منتشر شده و این مقام دولت روسیه، ایالات متحده را به مسلح کردن شورشیان سوریه متهم نکرده است.

در ترجمه روسی به فارسی سخنان لاوروف که توسط خبرگزاری  ها و تلویزیون ایران منتشر شده، از قول وزیر خارجه روسیه آمده است که او «ایالات متحده آمریکا را به کمک رسانی به شورشیان سوریه» متهم کرده است.

وزیر خارجه روسیه که در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با علی اکبر صالحی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، سخن می گفت در پاسخ به سؤال خبرنگاری روسی درباره اتهام هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، علیه روسیه مبنی بر این که مسکو با ارسال هلیکوپترهای جنگی به سوریه به آتش درگیری ها دامن می زند، توضیح داد که «ما به سوریه یا هیچ کشور دیگری تجهیزات ویژه ای را ارسال نمی کنیم که علیه تظاهرات مسالمت آمیز مورد استفاده قرار گیرند.»

«بلومبرگ» می افزاید: پاسخ لاوروف را بر اساس نسخ اصلی روسی سخنان ضبط شده وی که از وزارت  خارجه دریافت کرده پیاده و منتشر کرده است.

سرگئی لاوروف در ادامه افزوده است «برخلاف ایالات متحده که، مثلاً، به صورت منظم چنین تجهیزات خاصی را به منطقه ارسال می کند. از جمله محموله ای جدید که به یکی از کشورهای خلیج فارس فرستاده شده است.»

«بلومبرگ» می افزاید: ترجمه سخنان این مقام روسی در متن منتشر شده توسط خبرگزاری دولتی مهر بدین شکل بوده است: «برخلاف ایالات متحده آمریکا که به مخالفین دولت سوریه اسلحه تحویل می دهد و می توان از آنها در مبارزه با دولت سوریه یاد کرد چنین اقدامی از سوی ما صورت نمی گیرد.»

این در حالی است که شخص لاوروف پس از گذشت دو روز، هنوز انتشار این بخش از اظهارات خود را تکذیب نکرده است.
نظرات بینندگان