کد خبر: ۶۶۶۸۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۰۱ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۱

تصویب طرح بیمه نفت وارداتی از ایران در پارلمان ژاپن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مجلس نمایندگان ژاپن طرح ضمانت دولتی برای بیمه نفتکش‌های حامل نفت وارداتی از ایران را تصویب کرد. طرح تصویب شده برای تایید نهایی به مجلس سنای ژاپن که اکثریت با نمایندگان اپوزیسیون دولت است، ارسال خواهد شد، اما به گزارش رویترز، سناتورهای اپوزیسیون برای حمایت از این لایحه چراغ سبز نشان داده‌اند.

یک مقام دولتی ژاپن که نخواسته نامی از وی برده شود، به خبرگزاری رویترز گفته است که این طرح احتمالا ۲۷ ژوئن، ۱۲ روز دیگر، تایید نهایی و اجرا خواهد شد.

ژاپن که بخاطر کاهش «چشمگیر» واردات نفت از ایران موفق شده است از مجازات احتمالی آمریکا بخاطر خرید نفت از ایران معاف شود، در نظر دارد که برای هر نفتکشی که نفت ایران را به مقصد ژاپن حمل می‌کند، تا هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار خدامات پوشش بیمه‌ای ارائه کند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید که اجرای تحریم های نفتی اروپا علیه ایران که از اول ژوئیه، دو هفته دیگر، آغاز خواهد شد، مشتریان آسیایی نفت ایران، شامل چین، هند، ژاپن و کره جنوبی را به دردسر خواهد انداخت، چرا که خدمات بیمه‌ای نفت صادراتی ایران به بازارهای آسیایی توسط شرکتهای اروپایی انجام می‌شد، اما از چهارده روز دیگر، این خدمات بکلی قطع خواهد شد.

ژاپن که سال گذشته ۹ درصد از واردات نفتی خود را از ایران تامین کرده بود، اخیرا خرید نفت از ایران را تا «حد محسوسی» کاهش داد؛ زاپن واردات نفت خود را از ایران قطع نکرد، چرا که نگران افزایش هزینه واردات نفت و آسیب رسیدن به رشد اقتصادی خود، سومین اقتصاد بزرگ دنیا، بود. پیشتر مقامهای ژاپنی از آمریکا به صراحت خواسته بودند که از تحریم‌های این کشور معاف شوند و هیلاری کلینتون هم به دشوار بودن توقف خرید نفت از ایران اذعان کرده بود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۷
0
0
ما خوشحالیم چون فکر نیمنیم ژاپن دلش به حال ما سوخته!!! در حالی که امیدوارم که توقعی دیگه از ما نداشته باشند
نظرات بینندگان