arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۷۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۹ - ۲۵ اسفند ۱۴۰۰

علم الهدی خطاب به دولت: با آل سعود نمی توان به عنوان یک همسایه و جریان مسالمت آمیز برخورد کرد

سید احمد علم الهدی در واکنش به اعدام ۸۱ نفر در عربستان با بیان اینکه ما وظیفه داریم در مقابل این نقشه خائنانه مزدوران استکبار عکس العمل نشان دهیم، گفت: این واکنش را نه تنها اظهار برائت، بیزاری و محکومیت در حل مسئله دانست بلکه ابراز کرد که می‌بایست دولت مردان و سیاستمداران جامعه انقلابی ما در این زمینه برنامه داشته باشند. با یک نوکر استکبار یعنی آل سعود نمی‌توان به عنوان یک همسایه و جریان مسالمت آمیز برخورد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حوزه: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره نقشه استکبار در براندازی جریان شیعه از سرزمین وحی و قبله مسلمانان، گفت: آل سعود به طور مسلم در اجرای این نقشه شوم با دشمن همکاری دارد و به نسل کشی شیعه پرداخته است.

حجت الاسلام سید احمد علم الهدی امروز در تجمع اعتراض آمیز حوزویان خراسان در محکومیت جنایت اخیر آل سعود با اشاره به آیه «وَما لَکُم لا تُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللَّهِ وَالمُستَضعَفینَ مِنَ الرِّجالِ وَالنِّساءِ وَالوِلدانِ الَّذینَ یَقولونَ رَبَّنا أَخرِجنا مِن هٰذِهِ القَریَةِ الظّالِمِ أَهلُها وَاجعَل لَنا مِن لَدُنکَ وَلِیًّا وَاجعَل لَنا مِن لَدُنکَ نَصیرًا(سوره مبارکه نساء آیه ۷۵)» گفت: فاجعه جانگداز از سوی جریان استکبار نسبت به اسلام انقلابی و مسلمانان فرهنگ آفرین، مظهری را به وسیله مزدوران نابکار مستکبران از خود نشان داد و آن، شهادت مظلومانه آمیخته با خشونت و قصاوت کفرآمیز جریان مزدوری استکبار در سرزمین مقدس حرم بود.

وی با بیان اینکه این سرزمین (وحی) مورد عنایت و توجه همه مسلمانان جهان است، از کشته شدن مسلمانان انقلابی و پیرو اسلام شیعی توسط دولت جانی آل سعود ملعون گفت که از روز اول به وسیله استعمار بریتانیا به وجود آمد و همچنان شاخه های خباثت و نجاست آن از دو قرن اخیر وجود دارد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: این از مصائب بزرگی است که در جهان اسلام به وجود آمد و در طلیعه عید سیعد نیمه شعبان و ولادت بقیه الله(عج) دل ها را داغ دیده و قلب ها را رنجیده کرد.

وی در ادامه به شان نزول آیه ۷۵ سوره نسا اشاره کرد که درباره جنایات قریش نسبت به عده ای از مسلمانان است که در مکه ماندند. این آیه در مقام دفاع قطعی از آن مسلمانان نازل شد و بعد از آن تکلیف گردید که باید کاری کرد که مسلمانان مکه از ستم کافران قریش نجات پیدا کنند.

علم الهدی با بیان اینکه نزول این آیه جریانی برای اقدام قاطع مسلمانان در نجات مردم گرفتار بود و مقدمه ای برای فتح مکه شد، اظهار کرد: بعد از آن، برای مسلمانان رنج دیده ای که سال ها به خاطر فقدان امکانات هجرت در چنگال قریش گرفتار شدند، عظمت فوق العاده ای ایجاد شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در ادامه با تاکید بر اینکه مسئله امروز در عربستان و به ویژه شرق آن دقیقا همانند جریان مسلمانان گرفتار قریش در قبل از فتح مکه است، قصاوت کنونی را نمونه ای از آن دوران توصیف کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تصریح بر این مطلب که مسئله امروز، استمرار استکبار و تمهید بیشتر در عرصه جهان خواری و سلطه بر دنیای اسلام است، گفت: البته این قصد با وجود جریان انقلابی اسلام شیعی در حرم مطهر و قبله مسلمانان به این نتیجه نمی رسد و او می داند که با وجود آنان نمی تواند توسعه لازم را فراهم کند و از طرفی اگر اسلام شیعی در قبله مسلمانان گسترش یابد، استکبار به طور طبیعی جمع می شود.

وی با اشاره به اینکه این یک برنامه و نقشه قطعی از سوی استکبار است که جریان شیعه از این سرزمین براندازی شود، افزود: آل سعود از زمان سلطه بریتانیای ناپاک و آمریکای نجس العین به طور مسلم در اجرای این نقشه شوم با دشمن همکاری دارد و به نسل کشی شیعه پرداخته است.

علم الهدی با طرح این سوال که گردن زدن نوجوان ۱۷ ساله با هیچ منطقی در دنیا پذیرفتنی نیست و اگر آل سعود بخواهد به این کشتار دست بزند، نمی تواند توجیهی ارائه کند، گفت: این حرکت دقیقا اجرای یک برنامه نسل کشی در جهت خدمت به استکبار جهانی برای زدودن شیعه و اسلام انقلابی از نقطه قبله مسلمانان جهان است.

وی با بیان اینکه ما وظیفه داریم در مقابل این نقشه خائنانه مزدوران استکبار عکس العمل نشان دهیم، این واکنش را نه تنها اظهار برائت، بیزاری و محکومیت در حل مسئله دانست بلکه ابراز کرد که می بایست دولت مردان و سیاستمداران جامعه انقلابی ما در این زمینه برنامه داشته باشند. با یک نوکر استکبار یعنی آل سعود نمی توان به عنوان یک همسایه و جریان مسالمت آمیز برخورد کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: وظیفه فعالان فضای مجازی نیز با تکلیف جهاد قطعی «تبیین» که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، تبیین این جنایت ها و مقاصد شوم است.

وی با بیان اینکه باید همه ظرفیت خود را در حمایت از برادر مومن با تبیین، دیپلماسی، ارتباطات و ... در مقام نصرت و یاری به کار بریم، گفت: امروز ما در روی کره زمین از ظرفیت های بالایی برخورداریم که می‌توان به نصرت برادر ولایی و شیعی خود پرداخت.

 علم الهدی به حلقه مقاومت، جریان یمن، شیعیان بحرین و... اشاره و خاطر نشان کرد: مسئله یک خط حرکتی در برابر ائمه معصومین(ع) است و هم اکنون جبهه مقابل امام زمان(عج) تشکیل شده و بنابراین، هر کسی در برابر دشمنان خدا قرار بگیرد و با آنان بجنگد، به طور یقین در سپاه حضرت وارد شده است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: باید بدانیم در جبهه وجود مقدس بقیه الله(عج) در برابر جبهه کفرآمیز دشمن که مزدوری استکبار را بر عهده گرفته مبارزه و مقابله کنیم و برنامه خود را در بهترین وضعیت انجام دهیم.

وی خطاب به طلاب علوم دینی گفت: سربازان بقیه الله(عج) در سپاه ایشان باید بیشتر ایثار کرده و سزاوارتر است که فداکاری داشته باشند. از این رو، طلاب جوان فرصت ها را مغتنم بشمرند و بدانند که ثبت نام در سپاه امام زمان(عج) با عملی است که در نوکری و خدمت به آن حضرت انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: وقتی در این عرصه خدمت خالصانه و با توجه کردید و به هیچ مقام و موقعیتی چشم نداشتید، در واقع در سپاه آن حضرت هستید.

وی گفت: وارد عرصه مجاهدت خالصانه شوید زیرا موجب تبسم برای آن حضرت می شود و انشاالله ظهور ایشان را نزدیک می کند.

این مراسم از سوی حوزه علمیه خراسان با حضور تعدادی از علما، اساتید، فضلا و طلاب در محل مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد و حاضران با سردادن شعارهایی نفرت خود را نسبت به اقدامات جنایتکارانه استکبار و آل سعود اعلام و آن را محکوم کردند.

نظرات بینندگان