کد خبر: ۶۶۷۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۶ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۱

8 ماه حبس در انتظار کی روش؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کی روش پس از جلسه دادگاه گفت: «همه دیدید که دادگاه ورزشی سوئیس مرا تبرئه کرد و شک ندارم که در این دادگاه نیز تبرئه خواهم شد.»

به گزارش انتخاب به نقل از خبرآنلاین، خبرگزاری رسمی پرتغال نوشته کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم‌ملی این کشور و سرمربی فعلی تیم‌ملی ایران، انتظار دارد از سوی دادگاه کوویلا از اتهام توهین و افترا تبرئه شود.

سایت «ویسائو» و خبرگزاری رسمی پرتغال «لوسا»، نوشته‌اند کارلوس کی روش روز گذشته به دادگاه کوویلا مراجعه کرده تا 11 شاهد خود درخصوص این پرونده را به دادگاه معرفی کند. این دادگاه با شکایت لوئیس هورتا، رئیس کمیته ملی ضد دوپینگ پرتغال در سال 2010 و با ادعای توهین کی روش به او تشکیل خواهد شد و از روز دوشنبه نیز جلسات رسیدگی به این اتهام کی روش را آغاز خواهد کرد. لوئیس هورتا مدعی شده که در سال 2010 و در رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی با توهین از سوی کی روش، سرمربی وقت تیم‌ملی پرتغال روبه‌رو شده و کی روش باید از روز دوشنبه در دادگاه از خود دفاع کند.

گاسپار و سیموئز بین شاهدان کی روش
هنوز دقایقی از اعلام خبر دادگاهی شدن سرمربی تیم‌ملی کشورمان توسط خبرگزاری پرتغال نگذشته بود که سایت «کوریو دامانها» با چاپ تصویری که کی روش را در کنار پینتو داکوستا، رئیس باشگاه پورتو در حال ورود به دادگاه نشان می‌داد، از پینتو داکوستا در کنار دنیل گاسپار، مربی دروازه‌بان‌های تیم‌ملی ایران، آنتونیو سیموئز، دستیار کی روش در تیم‌ملی ایران و روی سانتوس، مفسر ورزشی به عنوان تعدادی از 11 شاهد کی روش نام برد. بنابر اعلام این سایت، کی روش خیلی آرام و خونسرد وارد دادگاه شد و در حضور قاضی کلیه اتهامات هورتا نسبت به خود را بی‌پایه و اساس خواند.

کی روش: مطمئن باشید تبرئه خواهم شد
به گزارش سایت اسپورتوی پرتغال، کارلوس کی روش پس از اولین جلسه دادگاه خود در جمع خبرنگاران گفت: من به عدالت دادگاه اطمینان دارم و مطمئن باشید تبرئه خواهم شد. کی روش در پاسخ به این سؤال که آیا متأسف است، گفت: هرگز! امروز با برپایی این دادگاه تمام صحبت‌های من مبنی بر تبانی و توطئه‌چینی علیه من به همه ثابت شد. من از دادگاه و قاضی آن سپاسگزارم که فرصت صحبت و دفاع از خود را به من دادند. همه دیدید که دادگاه ورزشی سوئیس مرا تبرئه کرد و شک ندارم که در این دادگاه نیز تبرئه خواهم شد.

وکیل شاکی: شاهدان کی روش معتبر نیستند
در ادامه گزارش‌های مربوط به دادگاه کی روش، پل ماتا، وکیل لوئیس هورتا، شاکی کی روش گفت: من بدون توجه به تمام حرف و حدیث‌ها در این دادگاه حاضر شده‌ام و فقط می‌دانم که بسیاری از شاهدان کی روش از اصل ماجرا بی‌خبر هستند و چیزی از حقیقت نمی‌دانند.

دادستان: ممکن است کی روش به 8 ماه زندان محکوم شود
روی پاتریسیو، دادستان دادگاه هورتا و کی روش درخصوص ادعای وکیل هورتا مبنی بر نامعتبر بودن شاهدان کی روش و ادعای کی روش مبنی بر قطعی بودن تبرئه شدنش گفت: بعید است که در این دادگاه سؤال جدی از شاهدان مطرح شده و به گفته آنها استناد شود. روند دادگاه به این شکل است که ابتدا تحقیقات صورت گرفته و تا ماه جولای مستندات جمع‌آوری شده و سپس بر اساس این مستندات حکم نهایی اعلام می‌شود که این حکم می‌تواند 8 ماه حبس و جریمه نقدی را برای کی روش در پی داشته باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احسان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۷
1
0
اینم از مربی مون!
نظرات بینندگان