کد خبر: ۶۶۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۰۵ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۱

اگر احمدی نژاد از نظام فاصله بگیرد...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت‌الاسلام قاسم روانبخش در تازه‌ترين اظهارات خود از علت باقی نماندن دو رئیس جمهور پیشین و نخست وزیر سابق در دایره نظام سخن گفته و احتمال تکرار این سرنوشت برای احمدی نژاد را هم ممکن دانسته است.

عضو تيم پايداري كه با «اعتماد» گفت‌وگو كرد، مي‌گويد: اگر احمدي‌نژاد تا آخر در چارچوب نظام بماند بي‌ترديد نظام از تجربياتش استفاده مي‌كند ولي اگر مانند برخي روساي جمهور سابق از نظام فاصله بگيرد، همان سرنوشت برايش رقم خواهد خورد.اما مسئله مشايي فرق مي‌كند. او منحرف است و به مجرد اينكه عمر اين دولت تمام شود كسي به او اجازه نخواهد داد كه در اين نظام باقي بماند.

وي همچنين درباره هاشمي معتقد است: نظام بنا نداشت ايشان (آقای هاشمی رفسنجانی) را اپوزيسيون كند. اما آقاي هاشمي در انتخابات سال 88 تكيه‌گاه فتنه شد. برخي اعضاي خانواده‌اش نيز در اين ماجرا حضور داشتند. ماجراي نامه سرگشاده به رهبري كه منشأ آن فتنه شد را از ياد نمي‌بريم. به همين دليل هم مردم ايشان را از امامت جمعه حذف كردند. يعني نظام تريبون نمازجمعه را از ايشان نگرفته است بلكه مردم ديگر پشت سر آقاي هاشمي نماز نمي‌خوانند.

سردبير هفته نامه پرتو سخن تصريح كرد: در مجلس خبرگان هم اين نمايندگان مردم بودند كه ديگر به رياست ايشان راي ندادند و آيت‌الله مهدوي‌كني به جاي ايشان رئيس مجلس خبرگان شد. اين درحالي است كه نظام هنوز هم بناي حذف ايشان را ندارد و باز هم ايشان به عنوان رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ابقا شد.حتي بالاتر از اين، آقاي ميرحسين موسوي هم بعد از پايان نخست‌وزيري‌شان توسط رهبري در مجمع تشخيص مصلحت نظام منصوب شد و بعد از سال 88 هم رهبري ايشان را حذف نكردند تا دوره عضويت‌شان در مجمع به پايان رسيد. نظام حتي بناي كنار گذاشتن ايشان را هم نداشت. ولي موسوي با عملكردي كه در فتنه داشت جزو سران فتنه شناخته شد و از قطار نظام پياده شد.
نظرات بینندگان