arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۸۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۹ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۱

بلومبرگ: مشاور پوتین استعفا و روسیه را ترک کرد

خبرگزاری بلومبرگ از استعفای آناتولی چوبایس مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از مقام خود و ترک این کشور خبر داد. بر اساس این گزارش چوبیاس به دلیل اختلاف نظر با مقامات کرملین بر سر درگیری با اوکراین از مقام خود کنار رفته است. وی معمار خصوصی سازی در روسیه و دوران گذار بازار اقتصاد این کشور در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: خبرگزاری بلومبرگ از استعفای آناتولی چوبایس مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از مقام خود و ترک این کشور خبر داد.

به گزارش  بلومبرگ، دو نفر از مقامات مطلع استعفای چوبایس را تایید کردند و خبر دادند وی اکنون در ترکیه به سر می‌برد. وی مشاور وضعیت آب و هوای کرملین بود و در زمینه سوق دادن روسیه به اتخاذ سیاست های سبز فعالیت می کرد.

بر اساس این گزارش چوبیاس به دلیل اختلاف نظر با مقامات کرملین بر سر درگیری با اوکراین از مقام خود کنار رفته است. وی معمار خصوصی سازی در روسیه و دوران گذار بازار اقتصاد این کشور در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود.

گفته می شود وی پوتین را برای اولین شغل به کرملین دعوت کرده و توانسته بود دو دهه فعالیت خود را ادامه دهد.

وی در دهه ۹۰ همچنین سمت معاون نخست‌وزیر در سیاست‌های اقتصادی و مالی را برعهده داشت، نماینده روسیه در دو مؤسسه مالی بین‌المللی - بانک بین‌المللی بازسازی و توسعه (IBRD) و آژانس چند جانبه ضمانت سرمایه‌گذاری و بعدها مدیرکل اجرایی روسنانو بود.

نظرات بینندگان