arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۸۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۷ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۱

پایان شکست ناپذیری شاگردان اسکوچیچ؛ ایران مغلوب کره‌جنوبی شد / کره‌ای‌ها صدر نشین گروه شدند

تیم ملی فوتبال کشورمان در چارچوب دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، مقابل کره جنوبی تن به شکست داد تا صدر جدول را به رقیب حود واگذار کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تیم ملی فوتبال کشورمان در چارچوب دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، مقابل کره جنوبی تن به شکست داد تا صدر جدول را به رقیب حود واگذار کند.

دیدار تیم‌های کره جنوبی و ایران در چارچوب مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 15:30 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه جام جهانی سئول و در حضور 64 هزار تماشاگر آغاز شد که این دیدار با برتری 2 بر صفر کره به پایان رسید. سون هیونگ مین (2+45) و کیم یونگ گوون (63) گل‌های میزبان را به ثمر رساندند.

کره جنوبی در حالی مقابل ایران به پیروزی رسید که از آخرین پیروزی آنها مقابل تیم ملی کشورمان 11 سال گذشته بود و آنها پس از پیروزی در وقت‌های اضافه دیدار یک چهارم نهایی جام ملت‌های 2011 قطر، موفق نشده بودند مقابل ایران به پیروزی برسند. ضمن اینکه دراگان اسکوچیچ که از زمان هدایت تیم ملی، در 15 بازی تیم ایران را هدایت کرده بود، پس از 15 بازی بدون شکست، برای اولین بار طعم شکست را چشید.

ترکیب کره جنوبی: کیم سئونگ گیو، کیم جین سو، کیم مین جائه (79 - پارک جی سو)، جونگ وو یونگ، سون هیونگ مین، لی جائه سانگ، هوانگ هی چان، هوانگ اوی جو (67 - ژئونگ سو چونگ)، کیم یونگ گوون، کیون چانگ هون (86 - کیون کیونگ وون)، کیم تائه هوان.

ترکیب ایران: امیر عابدزاده، احسان حاج‌صفی (64 - اللهیار صیادمنش)، شجاع خلیل‌زاده (41 - عارف غلامی)، میلاد محمدی (46 - مهدی مهدی‌پور)، احمد نوراللهی، وحید امیری (86 - کریم انصاری‌فرد)، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده، سید مجیدحسینی، سردار آزمون (86 - سردار آزمون)، امید نورافکن.

داور: کریستوفر بث

نیمه اول
دقیقه 3: توپ در یک سوم دفاعی زمین کره جنوبی با پرس سنگین ایران و توپ گیری سردار آزمون همراه شد که پاس او به احمد نوراللهی و پاس نهایی به احسان حاج‌صفی، این بازیکن را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد، اما ضربه حاج‌صفی قدرت لازم را نداشت و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه 5:‌ پاسکاری بازیکنان ایران در سمت چپ و توپی که به وحید امیری رسید، ارسال این بازیکن را به دنبال داشت که دروازه‌بان کره به راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه 10: حمله بازیکنان کره از سمت چپ و صاحب توپ شدن سون هیونگ مین پشت مدافعان ایران، این فرصت را به او برای ارسال داد که در ادامه ضربه سر هوانگ اوی جو از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 28: از موقعتی مناسب پشت محوطه جریمه ایران، یک ضربه ایستگاهی نصیب کره جنوبی شد که ضربه جونگ وو یونگ جایی در چارچوب نداشت.

دقیقه 2+45: از دست دادن توپ در میانه میدان توسط بازیکنان ایران، فرصت را به بازیکنان کره جنوبی داد تا توپ را به سون هیونگ مین برسانند و این بازیکن نیز با شوتی ناگهانی و با اشتباه محض امیر عابدزاده، دروازه ایران را باز کرد.

نیمه دوم
دقیقه 46: بازیکنان کره جنوبی، نیمه دوم را غافلگیر کننده آغاز کردند و توپی که پشت مدافعان به سون هیونگ مین رسید، این بازیکن را با دروازه‌بان ایران تک به تک کرد که توپ نخست را امیر عابدزاده به خوبی دفع کرد و روی توپ برگشتی، بار دیگر با دفع توپ موفق شد دروازه ایران را نجات بدهد.

دقیقه 63: حملات پر تعداد کره جنوبی از سمت چپ و فشار زیاد روی سمت راست دفاع، موقعیت دیگری را نصیب این تیم کرد و با دو پاس توپ به دهانه دروازه رسید تا کیم یونگ گوون برای بار دوم دروازه ایران را باز کند.

دقیقه 71: باز هم طراحی حمله از سمت راست خط دفاعی ایران، به یک موقعیت گل برای کره جنوبی تبدیل شد که سون هیونگ مین نتوانست مقابل دروازه ایران، از موقعیت ایجاد شده استفاده کند و در ادامه کنعانی‌زادگان توپ را از منطقه خطر دور کرد.

دقیقه 72: احمد نوراللهی با خطا روی سون هیونگ مین، از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 80: ارسال خوب اللهیار صیادمنش از سمت راست به محوطه جریمه کره جنوبی، در موقعیتی مناسب به سردار آزمون رسید که ضربه سر شیرجه‌ای این بازیکن، قدرت کافی را نداشت تا دروازه‌بان کره موفق به مهار توپ شود.

دقیقه 82: این بار نوبت سردار آزمون بود تا اللهیار صیادمنش را با پاسی خوب در موقعیت گلزنی قرار دهد، اما ضربه چیپ این بازیکن در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان کره، راهی اوت شد.

دقیقه 84: بار دیگر سون هیونگ مین در محوطه جریمه ایران صاحب موقعیت شد که این بار محمدحسین کنعانی‌زادگان اجازه گلزنی به این بازیکن را نداد و ضربه سون را به کرنر فرستاد.

دقیقه 85: کرنر ارسالی کره جنوبی روی دروازه ایران، تبدیل به موقعیت گل دیگری شد که امیر عابدزاده موفق شد توپ را دفع کند و در ادامه نیز اجازه باز شدن دروازه را نداد.

 تیم کره جنوبی با پیروزی در این بازی 23 امتیازی شد و صدر جدول گروه A را از ایران با 22 امتیاز گرفت.

نظرات بینندگان