arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۸۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۷ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۱

یک ایرانی تبار فرمانده ماموریت اعزام فضاپیمای اسپیس‌ایکس شد

ناسا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این نهاد با همکاری آژانس فضایی اروپا، روند انتخاب این دو فضانورد برای انجام ماموریت اسپیس ایکس در عزیمت به ایستگاه فضایی بین‌المللی را طی کرده‌اند. براساس این بیانیه، یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی‌تبار به فرماندهی این عملیات برگزیده شده و آندریاس مورگنسن فضانورد اروپایی، خلبانی این عملیات را برعهده خواهد داشت. دو متخصص دیگر عملیات نیز به این تیم اضافه خواهند شد اما روند گزینش آنها، هنوز نهایی نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک ایرانی تبار فرمانده ماموریت اعزام فضاپیمای اسپیس‌ایکس شدسازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا، روز پنجشنبه به طور رسمی یاسمین مقبلی را به عنوان فرمانده ماموریت اعزام فضاپیمای اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی انتخاب کرد.

به گزارش «انتخاب»؛ ناسا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این نهاد با همکاری آژانس فضایی اروپا، روند انتخاب این دو فضانورد برای انجام ماموریت اسپیس ایکس در عزیمت به ایستگاه فضایی بین‌المللی را طی کرده‌اند.

براساس این بیانیه، یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی‌تبار به فرماندهی این عملیات برگزیده شده و آندریاس مورگنسن فضانورد اروپایی، خلبانی این عملیات را برعهده خواهد داشت. دو متخصص دیگر عملیات نیز به این تیم اضافه خواهند شد اما روند گزینش آنها، هنوز نهایی نشده است.

این ماموریت قرار است در سال ۲۰۲۳ از مرکز فضایی کندی در فلوریدا انجام شود و این دو، به فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق می‌شوند.

این اولین تجربه ماموریت فضایی یاسمین مقبلی است که از سال ۲۰۱۷ به ناسا پیوسته است.

یاسمین همچنین مادر دو دختر دوقلو است.

نظرات بینندگان