arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۶۶۸۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۲۲ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۱

نشستی پنج جانبه با حضور سه کشور عربی و امریکا در اسرائیل برگزار می‌شود

وزارت امور خارجه اسرائیل عصر امروز (جمعه) با صدور بیانیه ای، اعلام کرد که بنا به دعوت «یائیر لاپید»، وزیر خارجه این رژیم، «نشست تاریخی دیپلماتیکی» طی روز‌های یک شنبه و دوشنبه هفته آینده (۷ و ۸ فروردین جاری) در سرزمین‌های اسرائیل برگزار می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شفقنا: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از دیدار روسای دستگاه های دیپلماسی این رژیم، آمریکا، امارات، بحرین و مغرب در سرزمین های اشغالی طی هفته آینده خبر می دهد.

به گزارش بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه (AA)، وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی عصر امروز (جمعه) با صدور بیانیه ای، اعلام کرد که بنا به دعوت «یائیر لاپید»، وزیر خارجه این رژیم، «نشست تاریخی دیپلماتیکی» طی روزهای یک شنبه و دوشنبه هفته آینده (7 و 8 فروردین جاری) در سرزمین های اشغالی برگزار می شود.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه خود ضمن اعلام این که «آنتونی بلینکن»، «عبدالله بن زاید آل نهیان»، «عبداللطیف الزیانی» و «ناصر بوریطه»، وزرای خارجه آمریکا، امارات، مغرب و بحرین برای برگزاری یک سری نشست های دیپلماتیک، وارد سرزمین های اشغالی خواهند شد، تاکید کرد که جزئیات بیشتری در این باره را بعدا منتشر خواهد کرد.

این در حالی است که «ند پرایس»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز شامگاه دیروز (پنج شنبه) در بیانیه ای، اعلام کرده بود که وزیر خارجه این کشور طی روزهای ۲۶ تا ۳۰ مارس جاری (شنبه تا چهارشنبه هفته آینده) به سرزمین های اشغالی، کرانه باختری رود اردن، مغرب و الجزایر سفر خواهد کرد.

بنا بر آن چه در بیانیه پرایس آمده بود، بلینکن در جریان این سفر علاوه بر همتایان اسرائیلی و مغربی خود، به صورت جداگانه با «نفتالی بنت»، نخست وزیر، «اسحاق هرتزوگ»، رئیس و «بنی گانتس»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، «عبدالمجید تبون»، رئیس جمهوری و «رمضان العمامره»، وزیر خارجه الجزایر و «محمد بن زاید آل نهیان»، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات نیز دیدار می کند تا با آنها در مورد گروهی از اولویت های منطقه ای و جهانی از جمله آن چه «جنگ دولت روسیه علیه اوکراین، فعالیت های بی ثبات کننده ایران، توافق نامه های ابراهیم، روابط اسرائیل و فلسطین، حفاظت از راه حل دو کشور برای مناقشه دو طرف و برخی مسائل دیگر» خوانده شده، رایزنی کند.

نظرات بینندگان